Informacje i nowości

Nowe centrum danych Apple powstanie w Europie

Firma Apple coraz więcej inwestuje w rozwój firmy. Ostatnio pisaliśmy o tym, że powstanie ogromna farma paneli słonecznych do zasilania nowego kampusu, teraz czas na nowe centrum danych. Co ciekawe lokalizacją nowych inwestycji ma być Europa, a dokładniej dwa Państwa Irlandia i Dania. Całość ma być zasilania i to nawet w 100% ze źródeł energii odnawialnej.

Centra danych będą służyć oczywiście do przechowywania zawartości usług iTunes, iCloud, App Store, Mac App Store i Siri czyli usługi które magazynują dane w tzw. chmurzę.

Oba centra będą miały powierzchnię po 166 000 metrów kwadratowych, i uruchomione mają być do użytku dla europejskich klientów w 2017 rok.

CEO Apple Tim Cook stwierdził w oświadczeniu:

Projekt ten jest największą inwestycją firmy Apple w Europie i zapewni on nowe miejsca pracy dla kilkuset lokalnych osób.

Dodając jednocześnie, że:

Obecnie na Starym Kontynencie zatrudnionych jest bezpośrednio 18 300 osób w 19 krajach z czego 2 000 stanowisk powstało w przeciągu ostatnich 12 miesięcy.

Miejmy nadzieję, że to nie są to pierwsze tego typu inwestycję. Chociaż bardzo bym chciał aby w dalszym rozwoju firmy pojawiło się powiększenie liczby stacjonarnych sklepów Apple Store w Europie zwłaszcza w krajach które nie posiadają jeszcze ani jednego punktu tak jak to jest w przypadku Polski.

[source name=9to5mac url=http://9to5mac.com/2015/02/23/apple-european-data-centers/]

 

To Top