Sprzęt Apple i akcesoria

„Click” i będziesz mógł nosić własną opaskę czy bransoletę z Apple Watch

Z okazji premiery Watch, producenci akcesoriów mają nadzieję na stworzenie rozwiązania, które pozwolą urządzeniu korzystać z szerokiej gamy istniejących bransolet dla zegarków. „Click” na przykład, jest zapowiadającym się adapterem, umożliwiającym użycie dowolnej istniejącej opaski o szerokości 24 mm.

„Click” korzysta z blokady mechanizmu przesuwnego w Apple Watch. Dodatek umożliwia klientom prawdziwie spersonalizować Apple Watch, aby dopasować swój styl za ułamek kosztów, którymi z pewnością Apple, odstraszy klientów.

Dodatek jest obecnie w fazie prototypu 3D w celach demonstracyjnych. Ale zespół iżynierów planuje wprowadzenie go poprzez kampanię crowdfunding na Kickstarter w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

clickapplewatchadapter-800x275

Jest jednak możliwe, że „Click” nigdy nie wpadnie ręce konsumentów. Nie jest bowiem pierwszym adapterem do nowego gadżetu Apple. Na początku tego roku, pewien projektant przedstawił kampanię crowdfunding dla innego adaptera dla pasków połączonych z Apple Watch. Kampania została zamknięta wkrótce po jej uruchomieniu, prawdopodobnie przez Apple, w celu zapobiegania niewłaściwemu kształtowaniu się wzorców estetycznych jakie firma ma na uwadze dla Apple Watch.

clickapplewatchadapter2-800x425

Tragedia.

Niechęć firmy Apple do adapterów, które pozwolą zegarkowi być używanym z dowolnym paskiem do zegarków nie jest zaskakująca, biorąc pod uwagę ilość pracy, która weszła w rozwój sześciu własnych pasków dla Apple Watch. Jony Ive nazwał Apple Watch jednym z najtrudniejszych projektów. Możliwe, że Apple w przyszłości da więcej możliwości  firmom trzecim, w związku z dodatkowymi gadżetami do Apple Watch. Jednak na tym wczesnym etapie, Giganci prawdopodobne nie chcą dopuszczać niczego co mogło by zaszkodzić produktowi przed oswojeniem się z rynkiem i klientami.

[source name=Macrumors url=http://www.macrumors.com/2015/02/26/click-apple-watch-band-adapter/]

To Top