Co słychać u konkurencji

Wizualizacja nowego kampusu Google

Firma Google ogłosiła, że będą budować nowy kampus w Mountain View w Kalifornii.

Pomysł jest prosty. Zamiast budowy konretnego, nieruchomego budynku, stworzymy lekkie konstrukcje bloków – podobne do siebie, które można w łatwy sposób przesuwać i poszerzać o nowe obszary i będzie to duże przeźroczyste zadaszenia obejmujące całą infrastrukturę wewnątrz. W środku będzie mnóstwo drzew, zieleni, które rozwieją różnice pomiędzy budynkami a naturą oraz ścieżki rowerowe, pozwalające pracownikom swobodnie przemieszczać się pomiędzy budynkami.

Poza ścieżkami rowerowymi Google doda również przestrzenie handlowe na rzecz lokalnej społeczności. W samym kampusie, tak jak i w tym budowanym przez Apple firma będzie korzystać ze źródeł energii odnawialnej.

Wybraliśmy 15 lat temu Mountain View jako siedzibę firmy, bo kochamy piękno zatoki, bliskość uniwersytetów, rodzinnej atmosfery jaką tworzy nam miasto oraz cieszy nas możliwość pracy w samym sercu Doliny Krzemowej. Dziś chcemy utworzyć powierzchnie biurowe które nie tylko zapewnią wspaniały dom dla pracowników firmy Google ale również poszerzą możliwości dla całego miasta.
Sprawdźcie sami na poniższym wideo oraz zdjęciach piękno całego projektu firmy Google, za którego wykonanie odpowiedzialnych jest dwóch świetnych architektów: Bjarke Ingels założyciel firmy Bjarke Ingels Group oraz Thomas Heatherwick twórca firmy projektowej Heatherwick Studio.
[youtube id=z3v4rIG8kQA]
To Top