Informacje i nowości

W roku 2014 Apple zmiażdżyło firmę Samsung

W ubiegłym roku, dzięki wielkiemu sukcesowi iPhone 6, Apple zepchnęło Samsunga z dominującej pozycji producenta smartfonów na światowym rynku.  Dziś nowy raport firmy Gartner przedstawia sprzedaż wszystkich możliwych smartfonów, które wdrożono na rynek w zeszłym roku. Apple skoczyło do przodu w kategorii wielko-calowców, a południowokoreański gigant zaczął tracić grunt pod nogami.

Apple sprzedało około 75 milionów urządzeń, a Samsung 73 mln. Mimo, że nie jest to duża różnica, to trzeba sobie uświadomić, że stanowi istotny zwrot w porównaniu do 2013 roku, gdzie Samsung sprzedał ponad 83 miliony smartfonów, a Apple „tylko” 50 milionów. Firma Apple wkupiła się w łaski Chińczyków, a zapotrzebowanie na produkt wzrosło dodatkowo w Stanach Zjednoczonych. Zanotowano aż 56 procentowy wzrost sprzedaży w Chinach i 88 procentowy w USA. Samsungowi nigdy tak dobrze się nie powodziło.

Samsung zmaga się z dużym spadkiem udziału w rynku smartphonów. Popularnością na najwyższym poziomie firma cieszyła się w trzecim kwartale 2013 roku. Teraz jednak Apple wiedzie prym.

Pisze Anshul Gupta, główny analityk w firmie Gartner. 

Nie ma wątpliwości, że Samsung doznało mocnego rozczarowania. Niestety Koreańczycy dziko przecenili atrakcyjność swojego Galaxy S5, podczas gdy Apple zdominowało rynek telefonów nowym flagowcem. Nawet chińscy producenci coraz częściej oferują lepszej jakości sprzęt, a zamożniejsi Azjaci przestają sycić się tandetą. Niektóre raporty pokazują, że Samsung wydaje się gotowy, aby wdrożyć innowacyjne rozwiązania, czego dowodem ma być Samsung S6 Edge i jego zaokrąglone krawędzie. Jednak prawdopodobnie, firma chce wrócić do tego co robi najlepiej. Do „usprawniania” na swój sposób, pomysłów wykorzystanych przez konkurencję.

[source name=CultofAndroid url=http://www.cultofandroid.com/72125/game-phones-2014-year-apple-dethroned-samsung/]

To Top