Informacje i nowości

Apple Watch zwycięża w jednym z najbardziej prestiżowych konkursów świata designu

Apple Watch nie wszedł jeszcze do sprzedaży, a urządzenie już zdobywa jedną z najważniejszych nagród w świecie designu. Wyróżnienie, o którym piszemy to  pierwsze miejsce w prestiżowym konkursie 2015 IF Design Gold Award. Nagroda ta jest często nazywana jako „Oskarem Designu”.

Konkurs został zapoczątkowany w 1954 roku i bierze w nim udział około 2000 projektów z 37 krajów. Oceny dokonuje jury, w składzie którego zasiadają eksperci i autorytety w dziedzinie projektowania i zarządzania jakością z całego świata.

Apple nie jest debiutantem jeśli chodzi o udział w powyższym konkursie, co więcej jest jednym z najczęstszych laureatów. Giganci z Cupertino od 1985 roku zgarnęli 125 nagród, w tym 44 najwyższe – złote.

Pierwszym zwycięzcą był komputer Apple IIC:

 appleiic

Apple Watch otrzymał najwyższe wyróżnienie, czyli zdobył „Oskara Designu”,a przewodniczący jury uzasadnił wybrór następująco:

Pomysł łączenia klasycznych materiałów jak skóra i metal z najnowocześniejszą technologią zaowocował stworzeniem bardzo indywidualnego akcesorium, które w dodatku wiele potrafi i zapewnia doskonałe doświadczenie użytkowania. Oceniliśmy Apple Watch tak wysoko biorąc pod lupę każdy, niezwykły kawałek jego konstrukcji. Dla nas jest już ikoną.

iZegarek Apple jest jednym z najbardziej osobistych projektów szefa designu firmy Jonatana Ive’a – można pokusić się o powiedzenie, że jest jego „dzieckiem”. Gratulujemy Jony!

[source name= cultofmac url= http://www.cultofmac.com/314092/apple-watch-wins-one-worlds-prestigious-design-awards/]

To Top