Informacje i nowości

25% sprzedanych smartfonów w Chinach to urządzenia marki Apple

Chiny czyli kraj o największej populacji na świecie w którym mogłoby się wydawać, że ciężko jest zapanować zwłaszcza na rynku elektroniki użytkowej. Wiele osób patrzy na ten kraj jako źródło produkcji chyba prawie każdego sprzętu codziennego użytku, nie wspominając o gamie wielu wszechobecnych „chińskich” podróbek.

Patrząc na statystyki sprzedanych smartfonów w tym kraju za okres trzech miesięcy skończywszy na styczniu 2015 roku to produkty z nadgryzionym jabłkiem zajmowały 25% z nich.

Sprzedaż iPhone’a 6 i 6 Plus wynosiła dokładnie 25,4% co jest wzrostem o 4,5% jak porównamy z tym samym okresem tylko rok wcześniej.
Statystyki udostępniła pani Carolina Milanesi z firmy KantarWorldPanel przeprowadzającej badania rynkowe. Na poniższej tabelce możemy zobaczyć jak sprzedaż wyglądała w innych krajach.
Kantar

Sam iPhone 6 pod koniec stycznia był najlepiej sprzedającym się smartfonem z wynikiem 9,5%. Według przeprowadzonej analizy zapotrzebowania na urządzenia mobilne sukcesem produktów firmy Apple było wprowadzenie urządzeń z większym wyświetlaczem co jest wbrew pozorom bardzo popularne w azjatyckim kraju.

Nie ma co ukrywać, że patrząc na ilość osób zamieszkujących Chiny można łatwo stwierdzić, że kraj ten jest jednym z najistotniejszych dla samej firmy biorąc pod uwagę możliwości sprzedażowe. Oczywiście samo badanie nie jest tak na prawdę do końca wiarygodne gdyż wywiad nie był przeprowadzony na wszystkich użytkownikach smartfonów, tylko na wybranej grupie osób.

Samo zainteresowanie sprzętem marki Apple rośnie wraz z wprowadzeniem nowych urządzeń na rynek, a po premierze nowego zegarka Apple Watch prawdopodobnie będzie można odczuć wzrost produktów Apple, głównie iPhone’a który będzie wymagany do współpracy z zegarkiem Apple Watch.
Osobiście jestem strasznie ciekaw, jak przyjmie się zegarek Apple Watch wśród obecnych i nowych użytkowników i w jakim stopniu wpłynie to na sprzedaż nowych urządzeń.

[source name=CultofMac url=http://www.cultofmac.com/314096/quarter-smartphones-sold-china-iphones/]

To Top