Informacje i nowości

Apple Watch będzie posiadał 8 GB pamięci wewnętrznej i wymienną baterię

Premiera zegarka zbliża się wielkimi krokam, sam preorder rozpocznie się 10 kwietnia, a sprzedaż rusza dwa tygodnie później. Niestety na początek nie zobaczymy ich w żadnym autoryzowanym punkcie sprzedaży w Polsce bo w pierwszej kolejności pojawi się w Stanach Zjednoczonych, Australii, Kanadzie, Chinach, Francji, Niemczech, Hong Kongu, Japonii i Wielkiej Brytanii.

Na pewno zastanawiacie się gdzie dokładnie będą instalowane na nim aplikację. Firma Apple potwierdziła, że każdy z modeli zegarka Apple Watch będzie posiadał 8 GB wbudowanej pamięci. Niestety będzie ona trochę ograniczona, gdyż: maksymalnie 2GB z całości będzie przeznaczone na muzykę, a na zdjęcia tylko 75MB. Zdjęcia mają być automatycznie kompresowane tak aby zmieściło się ich w tym zakresie jak najwięcej. Utwory będzie można bezproblemowo słuchać z zegarka bez potrzeby jakiegokolwiek łączenia się z telefonem.

Tylko pozostaje tutaj pytanie, jak będziemy słuchać tej muzyki? Oczywiście pozostaje tutaj możliwość połączenia zegarka z różnego rodzaju akcesoriami wyposażonymi w moduł Bluetooth, lecz dobrym rozwiązaniem dla aktywnie spędzających czas byłaby możliwość podpięcia słuchawek. Chociaż swoją drogą dodatkowy port na słuchawki popsułby estetykę całego urządzenia.

Bateria w zegarku będzie w stanie pracować przez cały dzień na jednym naładowaniu w trybie mieszanym. Co w przypadku wersji sportowej, czyli wśród osób aktywnie spędzających czas może przysporzyć nam na szybsze wyeksploatowanie baterii. Wszystko wskazuje na to, że sama bateria w zegarku będzie wymienna.

Czas pokaże ile tak na prawdę zegarek wytrzyma podczas użytkowania i ciekawe czy do wymiany już wyeksploatowanej baterii będzie potrzebna ingerencja serwisu zewnętrznego czy też może wykona to właściciel zegarka.

[source name=iMore url=http://www.imore.com/apple-will-offer-battery-replacements-apple-watch] [source name=iClarified url=http://www.iclarified.com/47651/apple-watch-has-8gb-of-storage-but-only-2gb-can-be-used-for-music-75mb-for-photos]

 

 

 

 

To Top