Plotki

Apple WebTV coraz bardziej realne, przynajmniej dla USA

Według nowego raportu The Wall Street Journal, Apple planuje uruchomić usługę TV online.Firma może poszeżyć zakres swoich usług o 25 kanałów. Według raportu, usługa zadebiutuje na wszystkich urządzeniach Apple iOS, od Apple TV na iPhone i iPad, a zostanie ogłoszona w czerwcu i w pełni wydana we wrześniu tego roku. Kierownictwo branży spekuluje, że usługa może kosztować od 30 dolarów. Z 25 kanałami, usługa będzie hitem jeśli pomysł z niedawno zaprezentowanym HBO, tafi do odbiorców.

Technologiczny gigant prowadzi rozmowy z programistami oferując odchudzony pakiet telewizji jesienią tego roku. Zgodnie z doniesieniami osób znających sprawę usługa będzie mieć około 25 kanałów,dostarczanych przez nadawców, takich jak ABC, CBS i Fox. Będzie dostępna na urządzeniach Apple, takich jak Apple TV i nie tylko.

Mamy potwierdzone informację z przed kilku tygodni temu, że Apple przygotowuje cieńszą wersję Apple TV z nowym pilotem i przeprojektowanym interfejsem użytkownika. Apple, chce uruchomić sprzedaż nowych usług i produktów jeszcze w tym roku. Czego możemy się spodziewać po nowej usłudze, zobaczymy niestety przez szybę zwaną Stanami Zjednoczonymi, gdy umowa z HBO wejdzie w życie. Wtedy będziemy mieć wgląd na techniczną stronę nowej usługi. Wdrożenie WebTV w Polsce może nigdy jednak nie mieć miejsca, gdyż rynek zbytu jest szczególnie mały.

[source name=9to5Mac url=http://9to5mac.com/2015/03/16/wsj-apple-announcing-30-40month-web-tv-service-in-june-shipping-in-september-with-25-channels]

To Top