Informacje i nowości

IP Box – czyli brutalne łamanie kodu PIN w starszych urządzeniach iOS

Urządzenia Apple od zawsze były rozpoznawalne wśród użytkowników jako jedne z najbardziej bezpiecznych. Niestety każde z tych zabezpieczeń zostało stworzone przez człowieka, a co za tym idzie często znajdzie się taka osoba która te blokady w jakiś sposób obejdzie. Tak jest i w przypadku 4 cyfrowego kodu PIN w urządzeniach wyposażonych w iOS do numeracji 8.1.1.

IP Box, czarna skrzynka która ma kosztować 300$, a dzięki niej po podłączeniu do urządzenia z systemem iOS (maksymalna wersja systemu iOS to tak jak wcześniej wspomniałem 8.1.1) będziemy mogli brutalnie złamać cztero- cyfrowy kod PIN, a co za tym idzie otrzymamy dostęp do urządzenia. Tutaj nawet nie pomoże nam zabezpieczenie Touch-ID (bo alternatywą odblokowania iUrządzenia jak nie chcemy skorzystać z czytnika linii papilarnych jest podanie 4 cyfrowego kodu). Tutaj nawet nie pomoże nam włączenie w ustawieniach opcji: Wymaż dane z tego iPhone’a po 10 błędnych próbach podania kodu bo to urządzenie obchodzi to zabezpieczenia.

[youtube id=meEyYFlSahk]

Dla Wszystkich osób zalecana jest aktualizacja oprograwania do najnowszej wersji systemu iOS w wersji 8.2, lub też włączyć mocne hasło (nie 4-cyfrowy kod PIN) w ustawieniach urządzenia. W tym celu przechodzimy kolejno: Ustawienia ->Touch ID i kod -> Tam wyłączamy opcję Prosty kod -> po czym możemy wprowadzić dłuższy kod składający się nie tylko z cyfer.

[source name=AppleInsider url=http://appleinsider.com/articles/15/03/18/new-ip-box-tool-bypasses-10-try-limit-for-pins-on-older-ios-versions-automates-brute-force-attacks]

To Top