Naszymi oczami

Dlaczego rozmowy przez Apple Watch to koszmar?

W sieci pojawił się prześmiewczy i trochę nawet językowo wulgarny filmik nagrany przez Rated WTF – komediową ekipę tworzącą filmy na YouTube. Video pokazuje kłótnię Siri z Apple Watch kiedy użytkownik chce skorzystać właśnie z urządzenia naręcznego zamiast z pomocy asystentki na iPhonie.

John Browlee, autor cultofmac.com komentuje na łamach portalu:

Jest wiele funkcjonalności Apple Watch, na które czekam ale jest jedna, na której zdecydowanie mi nie zależy i jest to możliwość odbierania połączeń na nadgarstku. To wideo w bystry sposób pokazuje dlaczego będzie to denerwujące.

Zobaczcie filmik, o którym mowa.

[youtube id= 7pJg0jhuSgs]

Browlee kontynuuje.

Wraz z OS X Yosemite, Apple wprowadziło funkcję Continuity, która pozwala odbierać połączenia przychodzące również na iPadzie i Macu. To świetna technologia, ale będąc szczerym, potrafi być denerwująca kiedy wszystkie urządzenia zaczynają dzwonić. Mam iPhone’a, iPada, MacBooka Air i iMaca więc nie mogę się już doczekać kiedy razem z nimi zacznie dzwonić mój Apple Watch.

Oczywiście wiadomo, że można „odpiąć” poszczególne urządzenia, na których nie chcemy używać Continuity. Browlee też o tym na pewno wie ale nie wiedzieć czemu woli się złościć. W każdym razie autor kontynuuje:

Tak naprawdę to czemu Apple w ogóle wprowadziło możliwość odbierania połączeń na zegarku? Apple Watch powinien udostępniać opcję odrzucenia połączenia ale nie jego odebrania. Będąc szczerym – jeśli np. jedziesz autobusem i odbierzesz połączenia za pośrednictwem Watch’a bez słuchawek to czyni Cię to takim samym pajacem jak gościa, który rozmawia z kimś przez telefon na głośnomowiącym będąc w towarzystwie osób, których nie interesuje ta rozmowa.

Czy zgadzacie się, że funkcja odbierania połączeń na Apple Watch jest całkowicie niepotrzebna? Ciekawi nas Wasze zdanie.

[source name= cultofmac url= http://www.cultofmac.com/316634/this-hysterical-video-shows-why-continuity-on-the-apple-watch-would-be-a-nightmare/]

To Top