Informacje i nowości

Apple zebrało dane z ponad 10 000 godzin treningów na potrzeby monitorowania aktywności przez Apple Watch

Telewizja ABC została niedawno zaproszona utrzymywanego do tej pory w tajemnicy laboratorium Apple, które zostało stworzone na potrzeby badania i kalibracji procesu monitorowania przez Apple Watch zdrowia i aktywności fizycznej. Pisaliśmy o tym tutaj:

Sekretne laboratorium do testowania zegarka Apple Watch

Teraz w sieci pojawił się materiał wideo nakręcony w laboratorium, który zawiera m.in. wywiad z Jay’em Blahnikiem, który jest dyrektorem ds technologii health & fitness w Apple.

[youtube id= XQsgwGSMgpM]

5-Minutowy materiał  kręcony za zamkniętymi drzwiami laboratorium mówi między innymi o tym, że Apple zebrało 18 tysięcy godzin danych opartych na 10 tysiącach godzin aktywności fizycznej testerów i pracowników firmy. Informacje zbierano przez okres ostatnich dwóch lat, głównie w laboratorium, które przypomina mocno okablowaną siłownię. Blahnik zdradził jeszcze, że dane z zakresu aktywności fizycznej zbierano również w trakcie treningów na świeżym powietrzu przy wykonywaniu zróżnicowanych ćwiczeń.

Apple Watch będzie dostępny w sprzedaży od 24 kwietnia, a pre-ordery można składać od 10 kwietnia. Najtańszy model Watch Sport ma kosztować 349 $, a najdroższy Watch Edition 17 000 $. W pierwszej „turze” rozpoczęcia dystrybucji urządzenie naręczne ma być dostępne jedynie w 8 państwach: USA, Australii, Kanadzie, Chinach, Francji, Niemczech, Japonii i Wielkiej Brytanii.

[source name= macrumors url= http://www.macrumors.com/2015/03/21/apple-watch-abc-nightline/]

To Top