Informacje i nowości

iOS 8.3 i pobieranie darmowych aplikacji bez wpisywania hasła

Aktualizacja do systemu iOS 8.3 już coraz bliżej. Oczywiście nie przyniesie ona dużych zmian wizualnych samego systemu, lecz wprowadzi kilka drobnych usprawnień.

Jedną z nich jest odkryte w wersji beta systemu iOS 8.3 możliwość wyłączenia podawania hasła podczas pobierania darmowych aplikacji z sklepu App Store.

[half]img_0606[/half] [half_last]img_0607[/half_last]

Sama opcja wydaję się naprawdę wygodna zwłaszcza dla osób, które nie mają w swoim urządzeniu czytnika linii papilarnych Touch ID, którego można używać do autoryzacji każdego zakupu. Reszta użytkowników niestety za każdym, pierwszym pobraniem aplikacji zarówno płatnych jak i darmowych. Proces ten jest wymagany po to żeby zakup został przypisany do naszego Apple ID.

Sama funkcja jest nieaktywna na chwilę obecną w tej wersji beta iOS 8.3 lecz możemy zauważyć jej dostępność i na pewno w oficjalnej,dostępnej dla wszystkich będzie możliwość skorzystania z niej.

[source name=9to5mac url=http://9to5mac.com/2015/03/22/ios-8-3-includes-settings-to-download-free-apps-and-itunes-content-without-requiring-a-password/]

To Top