Informacje i nowości

Użytkownicy Androida kupują nowe iPhone’y i są bardziej zainteresowani Apple Watch’em niż właściciele urządzeń Apple

Wyniki analiz pokazują, że wzrost sprzedaży iPhone’ów napędzany jest przez nowych właścicieli smartfonów Apple, którzy przesiadają się z innych platform – głównie z urządzeń działających na systemie Android.

W raporcie z badań, przygotowanym dla inwestorów Apple, analityk Timothy Arcuri z Cowen & Company opisuje wyniki ankiet przeprowadzonych prze jego pracowników na całym świecie na temat iPhone’a, Apple Watch i Apple Pay. W sondażu wzięło udział 3000 osób, a jego wyniki są dobrymi wiadomościami dla Gigantów z Cupertino.

Badanie pokazuje, że około 25 % wszystkich użytkowników iPhonów 6 i 6 Plus to osoby, które pierwszy raz kupują smartfona Apple i w większości są to byli użytkownicy telefonów z Androidem. Analityk twierdzi, że taki wynik jest najbardziej niekorzystny dla firmy Samsung, i że od nowego modelu Galaxy S6 zależy być albo nie być koreańskiego producenta jeśli chodzi o konkurowanie ze słuchawkami od Apple.

ios_vs_android_winner_sf

Analizy Arcuri dobrze wróżą również Apple Pay. Według Cowen and Company ok 35 % użytkowników iPhonów 6 i 6 Plus w USA stosuje ten środek płatniczy. W dodatku blisko dwie-trzecie tych osób stosuje zbliżeniową formę płatności iPhonem przynajmniej kilka razy tygodniu.

Przewidywania odnośnie wyczekiwanego urządzenia naręcznego są również optymistyczne. Ponad połowa wszystkich respondentów deklaruje zainteresowanie zakupem Apple Watch. Co ciekawe,ankiety pokazują, że bardziej zainteresowani iZegarkiem są posiadacze sprzętów, których znakiem rozpoznawczym jest zielony robocik niż użytkownicy platform z iOS.

[source name= appleinsider url= http://appleinsider.com/articles/15/03/23/seeing-android-switchers-fueling-iphone-growth-cowen-co-raises-apple-price-target-to-135]

To Top