Sprzęt Apple i akcesoria

Dzień z zegarkiem Apple Watch

Premiera zegarka Apple Watch zbliża się wielkimi krokami. Sam preorder na wszystkie modele urządzenia rozpoczyna się już jutro, a sprzedaż w pierwszych krajach rusza dwa tygodnie później czyli 24 kwietnia.

Sam osobiście mam mieszane uczucia odnośnie tego urządzenia. Po pierwsze bateria, dużo ludzi narzeka na to jak krótko wytrzyma, ale patrząc na jego możliwości i szereg funkcji oraz czujników to według mnie ten pełny dzień to jest i na prawdę długo. Po drugie cena, w Polsce nie każdy będzie mógł pozwolić sobie na jego zakup, albo inaczej – mało kto go kupi (chociaż zainteresowanie samym produktem jest bardzo wysokie). 349$ przy obecnym kursie dolara daje nam jakieś 1315 zł plus dodatkowo „Polska marża” więc podejrzewam, że sama cena jak produkt będzie dostępny w Polsce rozpoczynać się będzie od 1 599 zł.  Ja osobiście jeszcze nie jestem przekonany do tego urządzenia chociaż bardzo lubię różnej maści gadżety elektroniczne to korzystanie z zegarka Apple Watch może nam mimo wszystko pochłonąć dużo czasu i bardzo często może nas on zbędnie rozpraszać. Oczywiście na głębsze przemyślenia na pewno jeszcze przyjdzie czas.

Wracając do tematu na kanale w serwisie Youtube użytkownika Wall Street Journal możemy obejrzeć film prezentujący zegarek Apple Watch podczas normalnego codziennego użytkowania. Sprawdźcie sami.

[youtube d=SAXRJPbT-5M]

Dostępne funkcje i możliwości fitnessowe czynią z niego na prawdę piękne, zaawansowane urządzenie. Ale czy ograniczanie się, aż w takim stopni do sprzętu elektronicznego ma sens? Na tym nagraniu możemy zauważyć wiele sytuacji podczas których użytkownik sprawdza różnego rodzaju informację w zegarku nawet podczas wspólnego posiłku w barze ze znajomym.

Oczywiście jak każdy sprzęt Apple będzie miał swoich zwolenników, jak i tych którym nie przypadnie on do gustu. Póki co ja zaliczam się do trzeciej grupy która w dalszym ciągu nie ma sprecyzowanej opinii na temat tego urządzenia. A Wy, do której grupy się zaliczacie?

[source name=Youtube url=https://www.youtube.com/]

 

To Top