Co słychać u konkurencji

Smartwatch od Samsunga, który wygląda jak coś co He-Man chętnie założy…Mocy przybywaj!

Samsung nie odnotował wielkiego sukcesu jeśli chodzi o sprzedaż smartwatch’y ale ostatnie zgłoszenie w urządzie patentowym pokazuje, że koreański gigant nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

Patent opisuje coś co na pewno nie wygląda na tradycyjny zegarek, a raczej bardziej przypomina szerokie bransolety rodem z biżuterii w jakiej lubował się He-Man, znany bohater kreskówki z lat 80/90.

Gadżet Samsunga ma wbudowany płaski i giętki, panoramiczny wyświetlacz, a sam dokument złożony w urzędzie zawiera opis o jego szerokiej gamie zastosowań – ma umożliwiać komunikację, obsługę aplikacji i wyświetlanie multimediów.

W patencie niestety nie wspomniano nic o tym czy po jego założeniu staniesz się supersilnym herosem zdolnym ratować swoją krainę przed zagładą. Nie ma też wzmianki o tym czy nasz tchórzliwy kot przemieni się w bohaterskiego tygrysa i razem z Tobą pójdzie kolejny raz sprawić łomot Szkieletorowi i jego ekipie.

Jak widać na poniższej ilustracji, zegarek składa się z kilkunastu paneli, pokrytych elastycznym wyświetlaczem.

Samsung-Watch

Urządzenie trzeba traktować jako prototyp, który zresztą w porównaniu do elegancji Apple Watch pozostawia wiele do życzenia.

Jeśli realizacja projektu kiedykolwiek dojdzie do skutku i powyższy smartwatch pojawi się w sprzedaży to chętnię wejdę do sklepu by go przymierzyć, a następnie unieść rękę do góry i wypowiedzieć magiczną formułę: Na potęgę posępnego czerepu, mocy przybywaj! …:-)

[source name= cultofandroid url= http://www.cultofandroid.com/72787/this-wacky-samsung-smartwatch-looks-like-something-he-man-would-wear/]

To Top