Informacje i nowości

Samsung tworzy 200- osobowy zespół ds. produkcji wyświetlaczy dla Apple

Jeśli jesteś jedną z osób, która lubuje się w newsach o wojnie Apple vs Samsung to nie ucieszy Cie ta informacja. Koreański producent stworzył samodzielny, 200-osobowy zespół, którego głównym zadaniem ma być budowa wyświetlaczy dla Apple.

Według źródła, wspomniane ekrany miałyby być montowane w nowych iPad’ach, MacBook’ach i prawdopodobnie przyszłych Apple Watch. Korzyści z takiej współpracy są obopólne. Giganci z Cupertino dostają wyświetlacze najwyższej jakości, a Samsung reperuje budżet po bardzo słabym okresie sprzedaży swoich smartfonów. Koreańczycy podzielili nawet Samsung Display na 2 działy: dział ciekłokrystalicznych wyświetlaczy i dział organicznych diód elektroluminescencyjnych – zabieg ten ma wzmocnić kontrolę i zarządzanie w tym departamencie.

Wcześniej informowano, że Samsung we współpracy z koreańską spółką Giheung będzie producentem procesorów A9, które mają być montowane w przyszłych iPhone’ach. Wcześniejsze chipy A8 wytwarzała Taiwan Semiconductor Manufacturing Co., ale tym razem firma poniosła klęskę w walce o zamówienia od Apple.

[source name= cultofma url= http://www.cultofmac.com/319205/samsung-sets-up-200-person-team-to-build-displays-for-apple/]

To Top