Poradniki i tutoriale

Jak obsłużyć Apple Watch? Poznaj interfejs użytkownika

Jeśli zastanawialiście się nad tym jak będzie wyglądać obsługa nowego produktu Apple, przygotowaliśmy skróconą mapę możliwości i sterowania zegarkiem Apple Watch. Menu jak widać nie jest skomplikowane, lecz nieco różni się od znanego nam już iOS. Wyjściowym punktem w naszym przypadku nie będą Aplikacje, a tarcza zegarka.

Jak obsłużyć Apple Watch ? To proste…

W prawdzie pojawiają się opinie, że trzeba chwile pogłówkować i poznać możliwości sprzętu zanim odnajdziemy się w nowym inferfejsie, to z czystym sumieniem mogę przyznać, że Apple zawsze stara się robić wszystko intuicyjnie i najprościej jak się tylko da. W przypadku Apple Watch, to my musimy dać sobie chwilę by pozbyć się starych przyzwyczajeń. iOS oraz OSX to dwa odrębne systemy, działające na całkiem innch zasadach, których już nauczyliśmy się z biegiem lat. Tak też jest z systemem AW. Pamiętajmy, że klawiatura na małym naręcznym urządzeniu zbytnio nie zda egzaminu. Więc funkcjka Siri okaże się zbawienna. Przecież prowadzenie dialogu z urządzeniem, jest namiastką futurystycznych wizji z sztuczną inteligencją w roli głównej. Drugim aspektem jest nowa technologia dotyku Force Touch, której wcześniej nie znaliśmy. Będziemy więc musieli oswoić się z funkcją i myślą, że siła nacisku na ekran od teraz będzie mieć duże znaczenie. Możliwe, że zobaczymy Force Touch w nowym iPhonie 6S. Tym samym zapraszam Was do instrukcji interfejsu. Jeśli nie wiesz jak przełączyć się pomiędzy aplikacjami, jak mieć dostęp do ekranu głównego, ten poradnik jest dla Ciebie. Plik w pełnej rozdzielczości znajdziesz /tutaj/.

Jak obsłużyć Apple Watch[source name=CultofMac url=http://www.cultofmac.com/319198/apple-watch-ui-cheat-sheet/#5VYkOmwQ5m6d1LRs.99]

To Top