Informacje i nowości

Ile kosztuje produkcja zegarka Apple Watch Sport?

Apple Watch kraje

Nie tak dawno pierwsi szczęśliwcy odebrali swoje zegarki Apple Watch. Zastanawialiście się pewnie czasem ile kosztuje wyprodukowanie zegarka Apple Watch? Szybko znalazła się na to odpowiedź, w przypadku wersji Sport której cena ogłoszona przez firmę Apple rozpoczyna się od 349$ cena zawartych w nim podzespołów wynosi 83,70$. 

24 procent wartości samego urządzenia to dużo czy mało? Sprawdźmy co wchodzi w skład tej ceny.

Koszt produkcji Apple Watch Sport

Najdroższym elementem całej układanki jest wyświetlacz OLED z wytrzymała powłoką Ion-X której zakup wynosi 20,50$. Procesor urządzenia to około połowa wartości samego wyświetlacza czyli 10,20$, pamięć operacyjna kosztuje 7,20$, zarządzanie energią wycenia się na 5,5$, moduł Bluetooth i Wi-Fi 3$, bateria 0,80$ i inne mechaniczno-elektroniczne podzespoły które łącznie kosztują 16,50$. Dodatkowo pudełko wraz z akcesoriami typu ładowarka to koszt kolejnych 9$.

Jedna czwarta wartości samego urządzenia to według mnie troszkę mało jak na koszta produkcji. Ciekawi mnie jak zestawienie wygląda w przypadku wersji Watch lub nawet Watch Edition, tam na pewno procentowa marża firmy w porównaniu z wartością urządzenia jest jeszcze większa. Oczywiście na to wpływ ma wiele czynników jak np. koszta inżynieryjne podczas tworzenia samego urządzenia, oprogramowanie i nawet sam marketing.

[source name=iPhoneHacks url=http://www.iphonehacks.com/2015/04/apple-watch-sport-component-costs.html]

To Top