Co słychać u konkurencji

Samsung znów kopiuje Apple. Reklama Galaxy S6 Edge

Samsung znów kopiuje Apple

Samsung kolejny raz bezczelnie kopiuje Apple

To, że Samsung nieudolnie kopiuje patenty Apple, za co nieustannie się procesują , wiemy od lat. To, że Samsung robi wszystko na siłę byle dogonić gigantów z Cupertino, widać na pierwszy rzut oka.  Ale teraz przeszli sami siebie.

Koreańczycy od lat idą za formą i wzorcem stylu Apple. Ostatnio skopiowali nieudolnie wykończenia o czym poczytacie tutaj. Ale to co zrobili teraz to już lekka przesada. Te same efekty wizualne, praca kamery, nawet podrabiany głos Ive’a. To wszystko w nowym koncepcie reklamowym Edge’a. Samsung znów kopiuje Apple i to w reklamach!

Marcowy spot reklamowy na temat produkcji Apple Watch:

[youtube id=dDAP9OWtQro]

Nowa reklama Edge’a. Awangarda w podrabianiu.

[youtube id=IlUPM7s_7_8]

Koreańczycy dalecy od ideałów

Jeśli spojrzeć na dziedzictwo projektowe Samsunga na przestrzeni lat, to nikogo ta reklama nie powinna kompletnie dziwić. Jak na profesjonalistów przystało, to wstyd by kopiować pracę innych, w tak jawny sposób. To niszczy duszę produktu. Samsung chyba nie dba o to. Chodzi tylko o ilość sprzedanych egzemplarzy. I pomijam już same rozwiązania techniczne, podział na środowiska i obozy. Chodzi o samo pojęcie „zdrowej konkurencji”, której Samsungowi nad wyraźniej brak. Koreańczycy zrzynają na każdym kroku od Apple dosłownie wszystko.

Ciekawi mnie tylko kiedy znów padną słowa „Samsung znów kopiuje Apple”, i co sobie tym razem upodobają azjaci?

[source name=iMore url=http://www.imore.com/samsung-tries-copy-apple-video-cant-nail-british-accent]

 

To Top