Informacje i nowości

Porównanie wydajności najlepszych smartfonów w grach

Firma GameBench opublikowała raport w którym porównała wydajność topowych smartfonów w grach: iPhone 6, Samsung Galaxy S6, HTC One M9 oraz Nexus 6. Test został wykonany na 10 wymagających grach, tak aby można było odpowiednio sprawdzić i ocenić wszystkie urządzenia.

Na urządzeniu iPhone 6 zauważalnie płynniej działały gry, przy wysokiej liczbie klatek na sekundą, których liczba była w miarę stabilna i nie spadała poniżej 30.  Drugi z kolej w klasyfikacji znalazł się najnowszy model Samsunga Galaxy S6. Kolejne miejsca odpowiednio: HTC One M9 oraz Nexusa 6, które znacząco odbiegały w wynikach od czołówki.

iPhone 6 - game test

 

W teście brano pod uwagę dwa główne czynniki: stabilność oraz wydajność i w obu przypadkach to właśnie iPhone był zwycięzcą. Jak sądzicie dlaczego? Przecież dla wielu osób to ilość rdzeni procesora, karta graficzna i pamięc RAM odgrywają kluczową rolę w tym które urządzenie jest najlepsze. Warto pamiętać, że w przypadku iPhone’a to właśnie software który jest odpowiednio zoptymalizowany do zastosowanych podzespołów jest najważniejszym czynnikiem jego szybkości i stabilności.

[source name=iClarified url=http://www.iclarified.com/50288/gamebench-iphone-6-performs-10-better-than-galaxy-s6-across-highend-games]

To Top