Informacje i nowości

Apple Watch do kontroli Tesli?

Samochody zasilane energią elektryczną są coraz bardzo popularne na świecie. Jednym z tych bardziej ekskluzywnych modeli są auta produkcji amerykańskiego przedsiębiorstwa motoryzacyjnego Tesla Motors, których nazwa brzmi tak jak nazwa samego koncernu czyli po prostu Tesla.

Od niedawna na rynku sprzętów Apple jest dostępny nowy produkt znany Wam pod nazwą Apple Watch. To właśnie z jego premierą deweloperzy aktualizują swoje aplikacje dodając alternatywę aplikacji na zegarek Apple Watch.

Inżynierzy z firmy Tesla Motors odpowiedzialni za oprogramowanie do tego samochodu opracowali na zegarek Apple Watch panel do sterowania samochodem. Sprawdźcie sami na poniższym nagraniu jakie ma możliwości.

[youtube id=j-Sqki-J8ZM]

Dzięki tej aplikacji będziemy mogli między innymi sprawdzić stan naładowania samochodu i zasięg który na obecnym naładowaniu pojazdu będziemy mogli przejechać, otworzyć samochód lub port do ładowania, włączyć światła lub otworzyć bagażnik. Oczywiście wraz z rozwojem aplikacji będą dochodzić dodatkowe opcję do kontroli samochodu.

Trzeba przyznać, sam zegarek Apple Watch będzie miał bardzo dużo zastosowań wśród wszelkiego rodzaju urządzeń i akcesoriów.

[source name=iClarified url=http://www.iclarified.com/48889/apple-watch-remotely-controlling-the-tesla-model-s-video]

To Top