Informacje i nowości

iPad Pro z ekreanem 12,9″, rysikiem bluetooth, NFC i force touch?

iPad-Pro

Według danych serwisu Appleinsider jest pewne, że firma z Cupertino  pracuje nad nowym, większym iPadem. iPad Pro, a tak przynajmniej nazywa się go w plotkach, ma mieć ekran o przekątnej 12,9″ i zupełnie nowy rysik bluetooth z czujnikiem nacisku, współpracujący z technologią Force Touch. iPad ma być również wyposażony w złącze USB-C.

Data zakończenia prac nad urządzeniem i uruchomienia jego dystrybucji nie jest jeszcze znana ale anonimowa osoba, która jakoby ma znać plany Apple zdradza jeszcze, że 12,9″ iPad będzie wyposażony moduł NFC ale nie możliwe będzie jego wykorzystanie do płatności Apple Pay – ta funkcjonalność ma po prostu nie być dostępna.

Źródło donosi jeszcze, że wielki iPad będzie mieć ulepszony, eliminujący opóźnienia ekran dotykowy, co również poprawi jakość korzystania z rysika bluetooth. Pierwsze informacje o możliwości pojawienia się iPada Pro z rysikiem zostały ujawnione początkiem roku przez analityka Ming-Chi Kuo z KGI Securities.

iPad-stylus

Niemal 13-calowy ekran urządzenia również ma rozpoznawać siłę nacisku na panel dotykowy dzięki zastosowaniu Force Touch,- technologii która została użyta w Apple Watch i gładzikach niektórych MacBook’ów. Wcześniejsze plotki mówiły o tym, że przyszłe modele iPhone’ów również będą wykorzystywały Force Touch.

Jak wynika z dalszych doniesień Appleinsider duży iPad ma być wyposażony w złącze USB typu C – czyli port znany nam do tej pory z nowego MacBooka 12″. Nie wiadomo jednak czy będzie to jedyne wejście/wyjście z urządzenia. Ostatnią wiadomością udostępnioną przez tajemniczego informatora portalu jest to, że sercem iPada zwanego Pro, będzie nowej generacji procesor serii A.

[source name= appleinsider url= http://appleinsider.com/articles/15/05/03/apples-129-ipad-will-feature-bluetooth-stylus-force-touch-nfc-more-source-says]

To Top