Aplikacje na iOS i OS X

iPhone rozpozna ludzkie DNA

iPhone rozpozna ludzkie DNA

iPhone rozpozna ludzkie DNA i powie o Tobie wszystko.

Użytkownicy iPhone’a mogą wkrótce mieć możliwość zapisania Twojego kodu DNA, dla potrzeb medycznych, analiz zdrowotnych i wielu pomocnych funkcji.

iPhone i jego oprogramowanie mogą być używane do przechowywania DNA swojego użytkownika, prawdopodobnie karta medyczna zostanie rozszerzona o tą funkcję . Dane, pomogłyby unikać leków czy substancji, które mogłyby powodować reakcje alergiczne, pomogłyby ludziom odszukać krewnych, i jak zapewniają naukowcy, z medycznego punktu widzenia baza danych ludzkiego DNA, to wielka skarbnica wiedzy medycznej.

Osoby z MIT Technology Review, przekonują, że Apple chce ogłosić swoje plany gromadzenia danych DNA na konferencji Worldwide Developer Conference (WWDC), która rozpoczyna się w San Francisco w dniu 8 czerwca. Spekuluje się, że choć Apple nie będzie osobiście zebrać danych to mogą się one znajdować bezpośrednio na iPhone użytkowników. Identyfikacja genów może w przyszłości okazać się równie łatwa jak lokalizacja GPS. University of California potwierdza, iż prowadzi badania nad DNA dla Apple.

Reserch Kit

Zestaw medyczny dla iPhone

Badania nad Research Kit odnisły natychmiastowy sukces. Zaledwie kilka dni po premierze, Stanford University zebrało 11 tysięcy osób chętnych do testów aplikacji diagnozującej układ sercowo-naczyniowy. Badania przeprowadzono w ciągu 24h. Jak pisaliśmy /tutaj/ sukces aplikacji zaskoczył Alan’a Yeung, dyrektora medycznego Stanford Cardiovascular Health. DNA może być pobrane za pomocą specjalnego zestawu, a jego kod pojawi się bezpośrednio na iPhone użytkownika w istniejącej wcześniej aplikacji Zdrowie. iPhone już posiada tę aplikację. Jej zadaniem jest śledzenie codziennych czynności danego użytkownika, aplikacja zawiera też wskazówki o wiele bardziej kompleksowe dla przyszłości. Są pola dziennego spożycia poszczególnych składników i makroelementów, plusu, ciśnienia krwi, aktywności mózgu, zawartości alkoholu we krwi i wielu innych parametrów.

[source name=ibtimes url=http://www.ibtimes.co.uk/apple-wants-collect-your-dna-deliver-it-your-iphone-1499897]

To Top