Informacje i nowości

Apple Watch uchroni Cię przed zawałem serca

Apple Watch uchroni cię przed zawałem serca

Przełom w medycynie ?

Pulsometr Apple Watch’a jest o wiele dokładniejszy, niż przypuszczano, można pokusić się o stwierdzenie, że urządzenie naręczne Apple może prowadzić do wielkich przełomów medycznych. Chodzi o zdolność do przewidywania zawału serca zanim nastąpi.

Deweloper Brad Larson pracuje nad pakietem HealthKit. Po biegu, porównał dane z medycznego czujnika tętna i Apple Watch. Efekt jest zaskakujący. Zegarek nie jest akceptowany w USA jako urządzenie medyczne, ale badacz odkrył, że oczyty są bardzo dokładne. Larson pod lupę wziął Mio Alpha, godny uwagi czujnik zbliżony dokładnością do EKG. Mio Alpha pobiera próbki co trzy sekundy, podczas gdy Apple Watch chwyta jedną co pięć. Odczyty były niemal identyczne.

apple-watch-vs-mio-alpha-640x461

Tak dokładne dane uzyskiwane podczas normalnego dnia, w połączeniu z innymi pomiarami, mogą pomóc naukowcom zrozumieć więcej na temat wydajności serca. Apple będzie musiał uzyskać zgodę FDA aby wyniki były wiarygodne dla środowiska medycznego. Oprogramowanie tworzone przez dewelopera może ostrzec użytkowników, którzy mogą mieć zawał serca. W planie byłby również algorytm, który wykrywa migotanie przedsionków (nieregularne, często gwałtowne tętno, które może powodować obniżenie przepływu krwi).

Możemy wysłać alarm do kogoś, kto może mieć udar mózgu lub zawał serca. Gdy zrobimy wystarczająco dużo pomiarów [EKG], zbieramy się za inne punkty danych na temat tej osoby.

Przekonuje deweloper. Ceryfikat FDA będzie najtrudniejszą częścią procesu, ale Apple pokazało już chęć do podejmowania trudu w badaniach medycznych z HealthKit i ResearchKit. Trzymamy kciuki.

[source name=CultOfMac url=http://www.cultofmac.com/322011/how-apple-watch-could-one-day-predict-heart-attacks/]

To Top