Informacje i nowości

Apple zwiększa przewagę jako lider na rynku w USA

apple

Firma Apple w marcu powiększyła swoją przewagę jako czołowy producent smartfonów w Stanach Zjednoczonych – tak przynajmniej wynika z raportu serwisu comScore.

Badając wyniki z ostatniego miesiąca pierwszego kwartału roku 2015, comScore wyliczył, że iPhone’y stanowią 42,6 % spośród wszystkich smartfonów w U.S.A. wyprzedzając kolejno Samsunga, LG, Motorolę i HTC.

Giganci z Cupertino zanotowali 1% wzrostu w stosunku do ostatniego badania, które miało miejsce w grudniu ubiegłego roku – zachowując w ten sposób komfortowe prowadzenie przed koreańskim producentem – Samsung w Stanach ma 28,3% udziału w rynku smartfonów.

W zakresie użytkowania systemów operacyjnych góruje Android, którego używa 52,4% użytkowników, następny jest iOS z wynikiem 41,6%, Microsoft 3,4%, BlackBerry 1,8% i Symbian 0,1%.

Najpopularniejszą aplikacją dla smartfonów jest Facebook. Portal społecznościowy jest zainstalowany na 69,5% urządzeń z systemem operacyjnym od Apple i Google.

Screen-Shot-2015-05-08-at-13.56.01

[source name= cultofandroid url= http://www.cultofandroid.com/73353/iphone-increases-lead-as-most-popular-smartphone-in-u-s/]

To Top