Informacje i nowości

Nowy MacBook Pro 15′ i ceny komputerów iMac

iMac 27-cali Retina 5K

Tak jak wcześniej pisaliśmy, firma Apple już dzisiaj (czyli dzień wcześniej niż wynikało to z przecieków) odświeżyła MacBooka Pro 15′ z wyświetlaczem Retina oraz niezauważalnie zmieniła ceny komputerów stacjonarnych iMac.

Patrząc na specyfikację nowego MacBooka Pro 15′ możemy zauważyć, że otrzymał on nowy gładzik z technologią Force Touch która dotychczas była dostępna w dwóch wersjach: MacBook 12′ oraz MacBook Pro 13′ oba modele z wyświetlaczem Retina. Cena tych produktów pozostaje bez zmian.

MacBook Pro 15' Force Touch

W przypadku komputerów stacjonarnych iMac, jak możemy dobrze zauważyć na poniższym zrzucie ekranu ze sklepu Apple Store Online cena podstawowych modeli w wersji bez wyświetlacza Retina została przez firmę Apple podwyższona (średnio o 800 zł na każdej z konfiguracji). Tylko ciekawe dlaczego teraz? Wcześniejsze podwyżki iPhone’a, laptopów Apple czy też akcesoriów można było uwarunkować wzrostem kursu dolara, natomiast tej zagrywki nie rozumiem. Tylko czekać aż ceny iPadów zostaną przez firmę Apple podniesione, bo ich wartość od premiery nowych modeli (iPad Air 2 oraz iPad mini 3) jest bez zmian.

iMac - nowe ceny

Natomiast iMac 5K który jest dostępny w wersji 27′ jest teraz tańszy o blisko 1 500 zł co jest wręcz niespotykaną zagrywką firmy Apple. Jak możemy zauważyć podstawowa wersja teraz kosztuję 9 499 zł, a wcześniej kosztowała 10 999 zł. Czyżby jakieś wielkie zmiany na nadchodzącej konferencji WWDC? Podejrzewam, że jest to spowodowane jedynie mniejszym zainteresowaniem komputerem iMac 5K z wyświetlaczem Retina.

iMac 5K

[source name=iMore url=http://www.imore.com/here-are-new-15-inch-retina-macbook-pro-force-touch-trackpad-and-1999-retina-5k-imac]

To Top