Informacje i nowości

Wielozadaniowość iOS – koncept

Split-screen dla iOS

Wielozadaniowość iOS to możliwość podzielenia ekranu dla wielu aplikacji. Portal 9to5mac twierdzi, że funkcja może być ujawniona na WWDC, w czerwcu i zagości w nowym iOS 9.

Apple planowało pierwotnie umieszczenie dodatku w iOS 8, ale sama funkcja wymagała dopracowania i pomysł odstawiono w kąt. Prawdopodobnie było to spowodowane poświęceniem na rzecz AppleWatch. 

Powołując się na wiarygodne źródła, wiemy że Apple planuje pokazać funkcję side-by-side dla iOS 9 przy użyciu modeli obecnie dostępnych iPadów. Najnowsze plany sugerują, że tryb podzielonego ekranu będzie wspierać 1/2, 1/3 i 2/3 odsłon w zależności od aplikacji. 

Źródła przypominają, że wielozadaniowość iOS może być zaprezentowana w przyszłym miesiącu na konferencji WWDC.

[youtube id=_H6g-UpsSi8]

 

Nie koniec nowości…

Kolejna funkcja, którą planuje Apple, to wsparcie dla wielu użytkowników i wielokrotne logowanie.

Apple ma nadzieję, że uda się wydać potrzebną użytkownikom funkcję wraz z iOS 9. Jeśli plan zawiedzie, to z pewnością kolejne aktualizacje przyniosą więcej dodatków i usprawnień. Głównym celem iOS9 jest nacisk na stabilność i wydajność, ale wiemy też o rozszerzeniach do aplikacji mapy i nowych czcionkach. Czekamy z niecieprliwością. 

[source name=iClarified url=http://www.iclarified.com/49321/apple-working-on-splitscreen-multitasking-for-ios-9-ipad-pros-with-multiuser-login]

To Top