Informacje i nowości

Dłuższy czas pracy na baterii dzięki nowemu podświetleniu LED w iPhone 6s

iPhone 6S

Według najświeższych doniesień nadchodzący iPhone 6s może być lżejszy i cieńszy niż kiedykolwiek. Ma to być możliwe dzięki zastosowaniu nowej technologii podświetlenia LED.

Nowe chipy mają być cieńsze o 0,2mm od tych zastosowanych w obecnych iPhone’ach  co może pozwolić Apple na uszczuplenie już i tak bardzo cienkich smartfonów. Z drugiej strony wadą mniejszych rozmiarów czipów odpowiadających za podświetlenie jest to, że w założeniu jest ono 10% słabsze niż te dotychczasowe. Żeby uzyskać tą samą jasność ekranu co w iPhone 6 i 6 Plus konieczne będzie dołożenie przez firmę 2-3 modułów LED więcej.

Osobiście nie sądzę żeby Apple dokonało istotnych zmian w designie nadchodzących „eSek” i prawdopodobnie design słuchawek Apple zmieni się dopiero końcem 2016 roku, kiedy zostanie zaprezentowany iPhone 7. Giganci z Cupertino, przynajmniej do tej pory, przyzwyczajali nas do tego, że pracując nad kolejną generacją modeli o tej samej numeracji skupiają bardziej na wewnętrznym  „tuningu”.

Jeśli Apple zaoszczędzi miejsce poprzez zastosowanie nowych chipów LED może to oznaczać, nie tyle wysmuklenie nowego iPhone’a co możliwość włożenia grubszej baterii o większej pojemność co powinno się pozytywnie przełożyć na czas działania urządzenia.

Jeśli mowa o baterii to inny raport wskazuje na to, że chińscy producenci ogniw niemal „zabijają się” o to by to właśnie oni byli dostawcą akumulatorów do nadchodzących iPhone’ów 6s. Jest o co walczyć ponieważ analitycy przewidują produkcję iPhonów 6s na poziomie 24 milionów sztuk w trzecim kwartale tego roku.

[source name= cultofmac url= http://www.cultofmac.com/323859/iphone-6s-may-use-smaller-led-backlighting-chips-for-thinner-design/]

 

To Top