Informacje i nowości

Nintendo NX jednak nie będzie wspierać Androida

nintendo nx

Firma Nintendo zaprzeczyła wcześniejszym doniesieniom jakoby ich nadchodząca konsola miała działać w oparciu o system Android.

Kilka dni temu pojawiły się pochodzące z Japonii informacje, które mówiły o tym, że Nintendo NX pojawi się na rynku z oprogramowaniem Android. Zabieg taki miałby mieć na celu przyciągnięcie nowych użytkowników i twórców gier i aplikacji. Wygląda jednak na to, że nic z tego nie będzie.

Rzecznik prasowy Nintendo w rozmowie z dziennikarzem Wall Street Journal powiedział:

To nieprawda, że planujemy użyć oprogramowania Android dla NX’a

Wciąż niestety wiadomo bardzo mało na temat konsoli NX. Firma potwierdziła, że pracują nad nią ale nie ujawniła żadnych specyfikacji ani planów związanych z Nintendo NX. Z najświeższych plotek można wywnioskować jedynie, że NX będzie oferowany równolegle z konsolą Wii U, a nie zamiast niej.

Inne znowu pogłoski mówią, że NX będzie czymś w rodzaju hybrydy i będzie można używać jej jako przenośnej konsoli jak i stacjonarnej, po podłączeniu do telewizora.

Zaadoptowanie Androida do NXa mogłoby być ciekawym pomysłem pod warunkiem, że nie wykluczyłoby to grania na urządzeniu w już istniejące tytuły dedykowane dla Nintendo. Taki zabieg mógłby pomóc w, przynajmniej zaistnieniu, w konkurencji z Xbox One i PlayStation 4.

[source name= cultofandroid url= http://www.cultofandroid.com/73764/nintendo-crushes-hopes-for-an-android-powered-nx-console/]

To Top