Aplikacje na iOS i OS X

Niemiecka firma 6Wunderkinder kupiona przez Microsoft

Firma Microsoft czyli jedna z największych w branży IT postanowiła wykupić niemiecką firmę deweloperska 6Wunderkinder, odpowiedzialną za stworzenie świetnej aplikacji Wunderlist której głównym celem jest zarządzanie zadaniami które mamy do wykonania. Kwota jaką Microsoft musiał wyłożyć na tą transakcję prawdopodobnie mieści się w granicach 100-200 milionów dolarów. Wunderlist umożliwia dodatkowo prace nad jednym projektem w kilka osób co na pewno znacząco pomaga w firmach gdzie kilka osób jest odpowiedzialnych za projekt.

Jedną z wielu zalet tej aplikacji jest multi-platformowość, gdyż Wunderlist znajdziemy na większości systemów desktopowych i mobilnych.

Wunderlist - 1 Wunderlist - 2

Sama aplikacja dostępna jest w dwóch wersjach darmowej i płatnej, opcje płatne otrzymujemy na zasadzie wykupienia rocznej subskrypcji która kosztuje 4,99 dolarów miesięcznie.

Wunderlist Pro

Trzeba przyznać firma Microsoft stara się coraz bardziej rozwijać swój system między innymi właśnie przez kupno tego typu aplikacji. Dodatkowo przypomnę, że gigant z Redmond w 2011 roku przejął jeden z najpopularniejszych komunikatorów internetowych znanym nam pod nazwą Skype.

[itunes id=406644151]

[itunes id=410628904]

[source name=appleinsider url=http://appleinsider.com/articles/15/06/01/microsoft-buys-out-wunderlist-developer-6wunderkinder]

To Top