Sprzęt Apple i akcesoria

Czyszczenie cyfrowej korony Apple Watch’a

Czyszczenie cyfrowej korony

Problem z cyfrową koroną?

Zegarek Apple pod wpływem eksploatacji z pewnością może trochę się przybrudzić. Codziennie noszony szczególnie przez osoby aktywne, z pewnością zaleje się potem krwią i łzami. Na przykład podczas maratonu.

Jeśli twoja cyfrowa korona z dnia na dzień zaczyna pracować coraz ciężej, nie martw się. Apple mówi, że jest na to sposób. Eksperci radzą aby przepłukać mechanizm pod czystą, letnią i bierzącą wodą. Nie  trzeba więc rozkręcać urządzenia.

Prawidłowe czyszczenie cyfrowej korony

Zanim jednak podejmiesz się mycia, powinieneś oczywiście sprawdzić czy w koronie nie kryją się odłamki gruzu, piasku czy innych zanieczyszczeń. Jeśli widzisz sam kurz spróbuj wydmuchać go sprzężonym powietrzem. Przed umyciem należy usunąć wszelkie skórzane elementy zegarka, tak więc użytkownicy modelu sport mogą myć całość pod wodą. Nie powinno używać się jakichkolwiek detergentów.

IMG_2473-640x480

Czyszczenie Korony Apple Watch’a

Na stronie Apple czytamy:

…przytrzymaj koronę cyfrową zegarka Apple pod lekko ciepłą, bieżącą, wodą z kranu przez około 15 sekund. Kolejnie naciśnij cyfrową koronę. Podczas gdy to zrobisz, woda powinna wypłukać wszystkie zanieczyszczenia.

Gdy przychodzi czas na suszenie Apple Watch robimy to za pomocą suchej niestrzępiącej się szmatki do czyszczenia, radzi Apple. Twoja cyfrowa korona powinna powrócić do jej gładkiej i sprawnej pracy, jak z fabryki.

[source name=Cultofmac url=http://www.cultofmac.com/324951/this-weird-digital-crown-fix-will-make-you-fear-for-your-apple-watch/]

To Top