Plotki

WWDC 2015 – Czego się spodziewać?

Już dzisiaj o 19:00 czasu polskiego coroczna konferencja Apple – WWDC 2015, na której dowiemy się wiele na temat nowych wersji systemów Apple, a także wielu innych rzeczy. W tym wpisie przedstawię moją wizję WWDC, co już wiemy, a czego możemy się spodziewać.

Zacznijmy od analizy logotypu WWDC.

Logotyp WWDC to zbiór kwadratów z zaokrąglonymi krawędziami oraz kół. Może nam to dawać do zrozumienia dwa systemy Apple – OS X i iOS, bo OS X ma okrągły logotyp, a iOS kwadratowy z zaokrąglonymi krawędziami. Cóż, dodatkowo może to oznaczać, nowe Apple TV ponieważ patrząc na niego z góry widzimy go jako kwadrat z zaokrąglonymi krawędziami. Patrząc na koła możemy też snuć nawiązanie do Apple Watcha i jego okrągłych ikon.

Oczywistość: iOS 9 i OS X 10.11

Jak co roku już, Apple zaprezentuje swoje nowe systemy. W tym roku nie nastawiajmy się na cuda. Apple skupi się na polepszeniu wydajności w obu systemach, bo bądź co bądź, od iOS 7 doświadczam bardzo dużej ilości bugów w oprogramowaniu. Tak samo w iOS 8 – ledwo zipie na moim iPadzie Mini. Co ciekawe, iOS 9 powinien wspierać urządzenia z procesorem A5 tj. od iPhone’a 4S i wyżej, iPada 2 i wyżej, iPoda Touch 5G i iPada Mini 1 i wyżej! Podobnie będzie na OS X – Apple skupi się na wydajności, a wszystkie Maki, które wspierają OS X Yosemite, dostaną Update do 10.11.

Nowy iPhone z serii C?

Kiedy uaktualniono w Apple Online Store stacje dokujące do iPhone’a w grafice był zawarty błąd. Otóż przedstawiony tam iPhone 5c posiadał przycisk Home z Touch ID (więcej tutaj) Trochę później dowiedzieliśmy się z Chin, że prototyp takiego iPhone’a istnieje naprawdę. To daje do myślenia. Czy Apple pokaże iPhone’a na WWDC? Nie wiemy.

Nowe Apple TV?

Dodatkowo, możemy spodziewać się nowego Apple TV, gdyż obecne, jest trochę… za stare. Nie wiadomo czy zobaczymy je dzisiaj, ponieważ jak to internet mówi, ktoś nie nadążył z zamówieniami na nowe Apple TV. Szkoda.

Apple Music?

No i wisienka na torcie. W tamtym roku Apple kupiło Beats. Nie tylko dlatego, żeby mieć w sprzedaży szpanerskie słuchawki, ale dla serwisu strumieniowego – Beats Music. Ostatnio można było przeczytać, że Apple prowadzi rozmowy z takimi firmami jak Warner Music, czy Sony Music. Ten serwis raczej zobaczymy jutro na 120%. Potwierdził to CEO Sony Music w jednym z wczorajszych wywiadów. Zapytany właśnie o nową usługę muzyczną odpowiedział krótko: „to się stanie jutro

It’s happening tommorow.

A Wy? Czego spodziewacie się po WWDC? Dajcie znać w komentarzach!

To Top