Co słychać u konkurencji

„Microsoft Wi-Fi” – nowa tajemnicza usługa od giganta z Redmond

Microsoft

Firma Microsoft, czyli jedna z największych z branży IT, przypadkowo uruchomiła stronę dotyczącą nowej usługi „Microsoft Wi-Fi” (na chwilę obecną jest nie ma na stronie żadnych informacji – patrz obrazek niżej).

Microsoft Wi-Fi off

Patrząc na kolejną grafikę, która swoją drogą była wcześniej dostępna na stronie projektu możemy przeczytać kilka informacji dotyczących „Microsoft Wi-Fi”. Usługa będzie dostępna w formie aplikacji na urządzenia mobilne pod kontrolą systemu iOS, Android, Windows Phone oraz komputery oparte o systemy Mac OS X i Windows. Aplikacja ma prawdopodobnie zapewnić swobodny dostęp do internetu milionom ludzi na całym świecie chociaż na chwile obecną nie wiadomo dokładnie jakie będzie jej zastosowanie.

Microsoft Wi-Fi

Podejrzewam, że jest to aplikacja która na zasadzie Skype’a Wi-Fi będzie nas automatycznie łączyć do zaufanych, darmowych sieci Wi-Fi które będą dostępne w bazie aplikacji, tak aby usprawnić naszą komunikację internetową czy to poprzez przegląd poczty e-mail, korzystanie z komunikatorów internetowych lub czytanie informacji ze świata.

[source name=iPhoneHacks url=http://www.iphonehacks.com/2015/06/microsoft-wifi-hotspot-service.html?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+iphonehacks+%28iPhone+Hacks%29]

To Top