Informacje i nowości

Sonos nie zagra z Apple Music

Apple Music

Apple Music może być najlepszym i najpopularniejszym serwisem muzycznym dla urządzeń mobilnych jaki kiedykolwiek stworzono ale jak się okazuje nie będzie działał z systemem głośników bezprzewodowych marki Sonos.

Eddy’ego Cue muzyka z serwisu muzycznego Gigantów z Cupertino tak porwała, że zaczął tańczyć na scenie w trakcie swojej prezentacji na WWDC15 ale jedno jest pewne – muzyka nie grała z żadnego z głośników Sonos.

Firma, która swoją drogą podobnie jak Apple pochodzi z Kalifornii, ujawniła dzisiaj w oświadczeniu, że miłośnicy marki nie będą mogli posłuchać swoich ulubionych utworów za pośrednictwem Apple Music na sprzęcie z logiem SONOS. Podczas gdy producent sprzętów audio wspierał serwis muzyczny dla urządzeń mobilnych Beats Music od 2014, firma poinformowała, że Apple nie jest jeszcze gotowe na współpracę z nimi:

Sonos na razie nie będzie wspierał aplikacji Apple Music ale spodziewamy się nawiązać współpracę kiedy Apple będzie już gotowe by bardziej skupić się na dbaniu o doświadczenie stacjonarnych odbiorców muzyki, ludzi, którzy chcą się nią cieszyć głównie w domu. W tym momencie Apple poświęca głównie uwagę odbiorcom słuchająym muzyki z telefonu.

Wypowiedział się rzecznik prasowy firmy dla portalu Variety.

Screen-Shot-2015-06-08-at-19.56.35-640x358

 

Oczywiście nadal można na Sonosie słuchać Beats Music, którego jednak oczekuje się zamknięcia po premierze Apple Music. Listy odtwarzania i inne dane będzie można automatycznie przenieść na nowe konto Apple Music ale nie będzie już możliwości synchronizacji z aplikacją i urządzeniami Sonos.

Usługa Apple Music zostanie udostępniona 30 czerwca. Więcej przeczytacie tutaj:

Apple Music. Nowe spojrzenie na muzyczny świat

[source name= cultofmac url= http://www.cultofmac.com/325660/sorry-sonos-lovers-apple-music-wont-work-with-your-speaker/]

To Top