Informacje i nowości

Po co mieć go na dysku? Nadchodzi Skype for Web

skype for web

Od kilku dni użytkownicy Skype w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii mogą rozmawiać z innymi wprost przez przeglądarkę internetową.

Skype for Web w wersji beta pozwala na korzystanie z popularnego komunikatora bez konieczności instalowania programu na swoim dysku.Na oficjalnym blogu Skype, możemy przeczytać o przydatności Skype for Web o jakiej zapewnia producent.

Przypuśćmy, że siedzisz sobie w kafejce internetowej i musisz do kogoś zadzwonić, a na komputerze nie jest zainstalowany twój komunikator. W tym przypadku Skype for Web jest jak znalazł! Logujesz się tylko na stronie aplikacji webowej i możesz prowadzić rozmowę dokładnie tak samo jak w przypadku dyskowej wersji popularnego komunikatora.

Nie wszystko jest jednak jeszcze doskonałe bowiem z różnych źródeł dochodzą informacje na temat niedociągnięć Skype w wersji przeglądarkowej. Da się również usłyszeć narzekania na skromny wygląd.

Z mojego punktu widzenia, aplikacja ta nie jest złym pomysłem i mogłaby znaleźć swoje miejsce wśród codziennego korzystania z internetu,jednak żeby odniosła sukces musi zostać szczegółowo dopracowana i udostępniona dla reszty mieszkańców innych państw. Nawiasem mówiąc to dziwne, że dopiero teraz twórcy wpadli na ten pomysł.

Jak myślicie doczekamy się Skype for Web również w Polsce? Potrzebujecie czegoś takiego, czy raczej jest to u nas zbędne? Ja mam Skype’a zainstalowanego do kontaktu z bliskimi, którzy nie mają możliwości korzystania np z Face Time (który według mnie działa lepiej) ale gdyby wersja webowa działała tak samo to pewnie chętnie odinstalowałbym program z dysku.

To Top