Aplikacje na iOS i OS X

Move To iOS – sprawnie zmienisz telefon z Androidem na iPhone’a

Firma Apple zapowiedziała, że wraz z udostępnieniem systemu iOS 9 pojawi się nowa aplikacja Move to iOS, ktora usprawni proces przesiadki z urządzenia z Androidem na iPhone’a.

Chociaż o Move to iOS nie mówiono w trakcie WWDC15 to o aplikacji można przeczytać na stronie Apple traktującej o nowych funkcjonalnościach nadchodzącego systemu dla urządzeń mobilnych.

Move to iOS  ma być dostępna zarówno dla systemu zielonego robota jak i dla iOS’a. Po instalacji programu możemy w łatwy sposób, bezprzewodowo przenieść dane z jednego urządzenia na drugie ale tylko w jedną stronę – z Androida na iOS (w końcu to Move TO IOS:).

Według Apple, danymi jakie bez problemu będzie można przetransferować są kontakty, wiadomości, zdjęcia, wideo, zakładki www, konta mailowe, kalendarze i tapety. Move to iOS pobierze również automatycznie wszystkie odpowiedniki darmowych aplikacji, które były używane na smartfonie z Androidem. Te płatne aplikacje zostaną automatycznie dodane do listy życzeń iTunes.

Aplikacja będzie dostępna wraz z pojawieniem się oficjalnej wersji najnowszego iOS i będzie ją można pobrać z AppStore i Sklepu Play.

Wprowadzenie takiego ułatwienia to dobry krok przed premierą nowych iPhone’ów. Nowe raporty wskazują, że Apple umocnił swoją przewagę jako największy producent smartfonów, a także zbliża się do Androida w wyścigu na najpopularniejszą platformę.

[source name= 9to5mac url=http://9to5mac.com/2015/06/08/move-to-ios-from-android/]

To Top