Informacje i nowości

LG producentem wyświetlaczy do Apple Watch 2?

apple watch 2

Sprzedaż Apple Watch rozpoczęła się siedem tygodni temu ale już teraz pojawiają się spekulacje na temat kolejnej generacji urządzenia. Jedna z plotek mówi, że „Apple Watch 2” będzie wyposażony w wyświetlacz produkowany przez LG.

Firma Apple zazwyczaj lubi zabezpieczyć się kilkoma źródłami, z których dostarczane są komponenty do produkcji urządzeń z logiem nadgryzionego jabłka ale informacja pochodząca z MK News mówi, że to własnie LG może być jako jedyne odpowiedzialne za dostawy ekranów P-OLED.

Południowokoreańskie przedsiębiorstwo jest teraz samodzielnym dostawcą wyświetlaczy do obecnych Apple Watch. LG stara się rozpropagować technologię P-OLED, która odznacza się większą elastycznością niż standardowe ekrany OLED. Wyświetlacze te są używane w super cienkich telewizorach oraz „wygiętych” smartfonach LG Flex.

Jeśli uda się utrzymać ekskluzywny kontrakt na produkcję wyświetlaczy do urządzenia naręcznego Apple to będzie spory sukces dla LG. Możemy się wtedy spodziewać większej popularności elastycznych wyświetlaczy i szalonych projektów z ich udziałem. Co byście powiedzieli na telewizor wysokiej rozdzielczości, który tak po prostu można zwinąć w rulon i zabrać ze sobą niczym plakat?

[source name= cultofmac url= http://www.cultofmac.com/326219/next-gen-apple-watch-will-reportedly-use-lg-displays-exclusively/]

To Top