Informacje i nowości

Apple szykuje zmiany w iOS 9

Apple zamierza wprowadzić wiele nowych funkcji w iOS 9.

Nowa technologia w iMessage pozwoli na wcześniejsze zaplanowanie wiadomości przez urządzenie, a nawet na wysłanie jej automatycznie w oparciu o bazę wiadomości wysłanych w przeszłości z wszystkich aplikacjach na telefonie. Patent z pewnością by się przydał ale zastanawiam się jakby działał.

Ogłoszono też plany Apple, mające na celu ulepszenie działania Siri. Jednym z ulepszeń miałaby być możliwość poproszenia Siri np. „Pokaż mi wszystkie zdjęcia, które zrobiłem w Londynie w lipcu zeszłego roku” ale również poproszenie o udostępnienie tych samych zdjęć komuś innemu. Myślę, że pomogło by to osobom, które robią dużo zdjęć i często gubią się wśród nich.

A może chciałbyś żeby twój iPhone informował kogoś o tym że jesteś w domu? Albo by automatycznie przypominał, że masz kupić jajka, gdy przyjedziesz do sklepu? Mowa tu o funkcji, dzięki której twój iPhone informowałby użytkownika lub kogoś z bliskich, o różnych rzeczach w zależności od twojego położenia. Zdecydowanie przydałoby się to osobom, które nie zawsze o wszystkim pamiętają. Oczywiście nie jest to nowość, ponieważ istnieją aplikacje do tego przeznaczone ale nie sądzę by w pełni spełniały swoją funkcje.

Jeśli Apple wprowadzi zapowiedziane funkcje, wyeliminuje zapotrzebowanie na aplikacje firm trzecich. Nowe patenty zapowiadają się świetnie ale jak będzie w rzeczywistości, czas pokaże. Czy podobają się Wam takie plany?

[source name=CultofMac url=http://www.cultofmac.com/326762/apple-wants-to-add-a-lot-more-context-to-imessage/]

To Top