Informacje i nowości

DxO One profesjonalny kompaktowy aparat dla iPhone 6

Nadchodzi DxO One

Firma DxO wprowadziła DxO One, kompaktowy aparat, który łączy się z telefonem iPhone i pozwala na robienie zdjęć najwyższej jakości.

Kamera DxO jest tak mała, że łatwo zmieści się w kieszeni, ale posiada ultra-wysokiej jakości optykę. Przysłona f/1.8, 32 milimetrowy obiektyw z rozdzielczością 20.2 Megapixeli. 1-calowy sensor CMOS BSI pozwala na przechwytywanie wysokiej rozdzielczości obrazów nawet w bardzo słabym świetle.
Korpus wykonany jest z wysokiej jakości aluminium, DxO zaprojektowane zostało dla iPhone i iPad połączenie odbywa się poprzez złącze lightning, urządzenie daje nam też możliwość regulacji swojego nachylenia w stosunku do ekranu. 

234160-1280

Testy sprzętowe

DxO One osiąga wysokie wyniki testu DxOMark, na równi z pełnoklatkowymi lustrzankami i znacznie wyższe niż każdy dostępny smarphone na rynku. DxOMark jest to test dla aparatu i obiektywu oceniający jakość obrazu uznawany przez całą branżę foto. Jest realne, aby zachowywać krystalicznie czyste obrazy nawet w świetle księżyca, a taki efekt jest niesamowity przy tak niewielkich rozmiarach aparatu.

234161-1280

Aplikacja dedykowana dla iOS umożliwia sterowanie indywidualnymi ustawieniami DxO  One. W tym przysłony (od f/1,8 do f/11), (od 15s do 1/8000s) czasem otwarcia migawki i ISO (od 100 do 51200). Oprócz trybu automatycznego aplikacja DxO One oferuje różne tryby fotografowania, w tym wiele tematycznych. Interfejs aparatu automatycznie dostosowuje się do wybranego trybu, dając wyjątkowe wrażenia z użytkownika. DxO daje możliwość nagrywania wideo 1080p / 30fps lub 720p / 120fps.

DxO One wykorzystuje wszystkie technologie obrazowania, które służą nam doskonale od ponad dziesięciu lat. Aparat niesie ze sobą mobilne technologie obrazowania, przy najnowocześniejszej miniaturyzacji i połączenia jej z najlepszym oprogramowaniem dostępnym na rynku.

wyjaśnił Frederic Guichard,  główny ekspert od obrazu w firmie

Ceny i dostępność

W USA DxO One, można wstępnie zamówić dziś na stronie www.dxo.com. Przesyłki planowane są na wrzesień. Pre-Order i dostępność dla innych krajów będzie dostępna na stronie internetowej DxO.
DxO One jest oferowany w cenie 599 dolarów.

234146-1280

[source name=iClarified url=http://www.iclarified.com/49919/dxo-one-camera-attaches-to-your-iphone-takes-202mp-raw-photos]

To Top