Informacje i nowości

iPhone 6s, czego możemy się spodziewać po nowy modelu telefonu od Apple?

Już niewiele czasu pozostało do premiery nowego iPhone’a, a co za tym idzie pojawia się coraz więcej spekulacji na temat zmian i nowości jakie będzie zawierał. W tym artykule przedstawię, czego możemy się spodziewać po nowym modelu słuchawki Apple iPhone 6s.

Nowa wytrzymała aluminiowa obudowa

iPhone_6_Plus-Bend-1

Zapewne każdy wie o co chodzi na załączonym obrazku. Dobrze pamiętamy powyginane iPhony 6, a szczególnie 6 Plus, których zdjęcia krążyły po internecie.

Na pewno nikt by nie chciał, aby jego nowy telefon stracił fabryczny kształt i tego nie chcą też pracownicy Apple. Z tego powodu do wykonania iPhone’ów 6s ma zostać użyte nowej jakości hartowane aluminium. W przypadku tego materiału telefon nie miałby szans na samoistne wygięcie się np. w kieszeni.

Force Touch

Apple-Watch-Force-Touch-467x400

Force Touch to jedna z nowości jakie ujrzały światło dzienne wraz z premierą Apple Watch’a. Jest to sensor dotyku, który wykrywa, którą częścią palca i z jaką siłą naciskamy na ekran. Bardzo możliwe, że ten sensor znajdzie się w ekranach nowego iPhone. Chodzą pogłoski, że dla nowych telefonów Apple, jest tworzony specjalny Force Touch.

iPhone gold

16217908953_d2f3401dea_b

Prawdziwy złoty iPhone? Już chyba gdzieś widziałem karatowe jabłuszko. No właśnie, Apple Watch w specjalnej luksusowej edycji, ale czy chcielibyście zobaczyć iPhone z prawdziwego złota? Na pewno nikt nie mógłby się oprzeć jego urokowi, ale prawdopodobnie większość ludzi odstraszyłaby cena urządzenia, która pewnie nie należałaby do najniższych.

Aparat 12MP

apples-appalling-iphone--f055a93,630,0,0,0

Każdy szczęśliwy posiadacz iPhone’a szóstej generacji z pewnością jest zadowolony z jakości zdjęć robionych swoim telefonem, ale nacisk rynku na coraz większą ilość megapikseli aparatu zmusza Apple do powiększenia ich ilości w kamerze. iPhone 6s ma otrzymać 12-megapikselowy aparat, co ma zdecydowanie wpłynąć na poprawę jakości zdjęcia. Poza zwiększeniem ilość pikseli, Apple pracuje też nad poprawieniem doświetlenia optyki aparatu.

Full HD i nawet 2K

ios8-iphone6

Raporty mówią, że nowy iPhone 6s ma otrzymać nowy wyświetlacz o większej rozdzielczości. iPhone 6 i iPhone 6 Plus mają ekrany o rozdzielczości 1334 x 750 i 1920 x 1080 (Full HD). Następca tej mniejszej wersji ma otrzymać wyświetlacz Full HD, a iPhone 6s Plus nawet ekran o rozdzielczości 2K. Na pewno znacznie wpłynęłoby to na jakość obrazu w telefonach Apple, co szczególnie widoczne byłoby np. przy oglądaniu filmów wysokiej rozdzielczości.

A co wy chcielibyście zobaczyć w nowym modelu iPhone 6s? Czy w tym zestawieniu wam czegoś brakuje? Osobiście mam nadzieje, że Apple zaskoczy nas czymś jeszcze, oczywiście pozytywnie 🙂

[source name=9to5mac url=http://9to5mac.com]

To Top