Poradniki i tutoriale

Zalany iPhone? Zobacz co robić

zalany iphone

Nasz ukochany, drogi iPhone wpadł do zlewu? A może do toalety? Bez względu na to jaka mokra przygoda mu się przytrafiła jest kilka zasad, którymi powinniśmy się kierować żeby zmaksymalizować szanse uratowania naszej kosztownej słuchawki z logiem nadgryzionego jabłka.

Sądzę, że wielu naszych Czytelników zna te metody ale równocześnie zdaję sobie sprawę, że nadal wiele osób nie wie jak reagować w przypadku kontaktu iPhone’a z morderczymi dla elektroniki cieczami.

1.Działaj szybko

Przede wszystkim jak najszybciej wydobądź go z cieczy, w której wylądował.

Wyłącz go i wytrzyj z zewnątrz ręcznikiem materiałowym, papierowym lub czymkolwiek co masz pod ręką – to przecież sytuacja awaryjna i bardzo liczy się czas reakcji.

2.Nie ładuj!

Pod żadnym pozorem nie podłączaj go do żadnego źródła zasilania! Jeśli to zrobisz to ciecz, która jest przecież przewodnikiem prądu może spowodować zwarcie, które będzie katastrofalne w skutkach i może spowodować, że Twojego iPhone’a nie będzie się dało (albo opłacało) naprawiać.

3.Użyj ryżu

Opinie na temat wkładania telefonu po zalaniu do ryżu są podzielone ale to, że ryż ma właściwości higroskopijne jest pewne. Ryż przyciąga wodę i na pewno nie zaszkodzi naszemu urządzeniu. Z moich obserwacji i doświadczenia wynika, że ryż rzeczywiście potrafi wyciągnąć wiele wilgoci z portów urządzenia. Nie licz na to, że wyciągniesz z niego telefon po trzech dobach i obędzie się bez profesjonalistów ale na pewno ułatwi im pracę i zmniejszy rachunek za własną nieuwagę.

4.Serwis

Lepiej tego nie rób ale jeśli odważysz się uruchomić telefon i okaże się, że działa to nie licz na to, że konsekwencje zalania Cię ominą – to tylko niedalekie odłożenie wyroku skazującego w czasie. W środu urządzenia może znajdować się ciecz, która w dalszym etapie bardzo szybko spowoduje korozję na płycie głównej i usterki zaczną się objawiać – tylko wtedy może być już za późno lub za drogo na naprawę. Telefon po zalaniu musi trafić do serwisu by tam doświadczeni i profesjonalni pracownicy mogli go rozebrać i osuszyć specjalnymi metodami i narzędziami, których raczej nie masz w piwnicy. Najlepiej zaraz po zanurzeniu (chociaż to chyba złe słowo:-) telefonu w ryżu weź tak przygotowaną paczkę i zanieś do najbliższego serwisu.

Jeśli Wasz iPhone wpadnie do wody i zastosujecie się do powyższych wskazówek to wystarczy aby maksymalnie zwiększyć szanse na jego odratowanie i zaoszczędzenie sobie niepotrzebnego stresu i pieniędzy. Życzę oczywiście abyście nigdy nie musieli sprawdzać tego sposobu.

To Top