Informacje i nowości

iOS 9 – Szykuj się na wielkie zmiany! – Part 2

Tydzień temu na łamach naszego portalu pojawiła się pierwsza część zmian w iOS 9. Dzisiaj kontynuujemy.

Kompletnie nowe notatki

notatki

Notatki doczekały się wielkich zmian. Możemy od teraz formatować tekst, wstawiać linki do notatek – lecz wstawiony link będzie zawierał podsumowanie witryny i grafikę (np. artykułu). Dodatkowo możemy wstawić zdjęcie do notatki (co prawda można to było robić już od iOS 7, lecz ta funkcja była mocno ukryta). Dodatkowo możemy dodawać listy punktowane, eksportować notatkę jako gotowy PDF do iBooks, a nawet… tworzyć rysunki:

rysowanie

Możemy wybierać przedmioty do rysowania, jak ołówek, zakreślacz, długopis, gumka, a nawet wstawić linijkę i od niej rysować linie. Co ciekawe w niektórych przedmiotach np. ołówku możemy ustalać siłę nacisku rysika. Jeżeli zrobimy linię, rysunek szybko to odcień koloru nie będzie taki sam jak narysowany wolno. Podejrzewam, że w iPhonie 6s siłę nacisku będziemy mogli ustalać poprzez Force Touch.

Klawiatura działająca jak TrackPad

W końcu doczekaliśmy się porządnego przemieszczania się między literami w tekście. Jeżeli coś chcemy dodać w tekście, wystarczy że zaczniemy przemieszczać dwoma palcami po klawiaturze na ekranie. Klawiatura powinna się zrobić jaśniejsza, powinny z niej zniknąć litery i stać się bardziej przezroczysta.

trackpad

Jeżeli chcemy dokonać zaznaczenia tekstu to wystarczy stuknąć dwa razy dwoma palcami na klawiaturę, lecz za drugim tapnięciem trzymać palce na klawiaturze. Klawiatura znowu się zmieni na taką jak wyżej.

Ciąg dalszy nowości w iOS 9 już wkrótce… A co Wam się podoba wśród tych udogodnień iOS 9?

 

 

To Top