Poradniki i tutoriale

iOS 9 i OS X El Capitan – Przetestuj przedpremierowo!

Na łamach AppleCenter cały czas informujemy Was o nowościach z nadchodzących systemów Apple. Pewnie wielu z Was czeka z niecierpliwością do września aż pobierze iOS 9 lub OS X El Capitan na swoje urządzenia.

Możesz dostać systemy iOS 9 i OS X El Capitan wcześniej!

Apple od WWDC uruchomiło zapisy do testowania systemów iOS 9 i OS X El Capitan w wersji Public Beta, do której dostęp, śmiem twierdzić uzyskamy końcem lipca, gdyż tak było w tamtym roku jeżeli chodzi o betę Yosemite.

Co robimy?

Wystarczy wejść na stronę beta.apple.com, kliknąć Sign Up, potwierdzić umowę licencyjną…

Zrzut ekranu 2015-06-28 o 19.30.15

…i gotowe!

Zrzut ekranu 2015-06-28 o 19.30.58

Powinniśmy ujrzeć komunikat, że Publiczne Bety iOS 9 i OS X El Capitan dopiero nadchodzą. Tak jak wspomniałem wyżej, najprawdopodobniej otrzymamy je końcem lipca. Pora na małe FAQ.

Jak będzie można zainstalować iOS 9 Public Beta?

Kiedy system zostanie opublikowany, najprawdopodobniej będziesz musiał pobrać profil ustawień systemu iOS, który ustawi urządzenie, aby wchodząc w Ustawienia->Ogólne->Uaktualnienia, system szukał właśnie Public Bety jako uaktualnienie. Możliwa jest też opcja, że po prostu trzeba będzie pobrać obraz systemu iOS 9, podłączyć iUrządzenie do iTunes i takim sposobem wgrać betę.

A jak zainstalować OS X El Capitan?

W przypadku systemu OS X na stronie beta.apple.com otrzymamy kod, który trzeba wpisać w zakładkę ZrealizujReedem w Mac App Store. Po wpisaniu tego kodu system zacznie się pobierać, a sam OS X El Capitan zostanie dopisany do naszego Apple ID, dzięki czemu będziemy mogli pobrać go na dowolnym Macu, na którym jesteśmy zalgowani naszym Apple ID wchodząc w zakładkę Kupione u góry Mac App Store.

Czy ktoś z Was ma zamiar testować nowe systemy iOS9 i OS X El Capitan?

To Top