Informacje i nowości

W Indiach za Apple Music zapłacimy jeszcze mniej niż w Polsce

Zastanawialiście się pewnie, czym uwarunkowana jest różnica w cenie za nową usługę Apple Music? Z tego co zaobserwowałem wszystko jest uwarunkowane sytuacją rynkową w danym kraju i  ceną jaką oferuje konkurencja za tego typu usługi.

Przykładowo za znane wszystkim Spotify w Polsce zapłacimy 19,99 zł przez co podejrzewam Apple Music kosztuje 4,99 euro co w przeliczeniu da nam jakieś 21-22 zł miesięcznie czyli prawie ta sama kwota. Patrząc na ceny w innych krajach np. w Niemczech już za to samo będziemy musieli zapłacić 9,99 euro, a to jest już trochę wysoko. Podejrzewam, że obywatele naszych zachodnich sąsiadów bez problemu będą sobie mogli pozwolić tyle płacić.

Co ciekawe w Indiach usługa Apple Music jest jeszcze tańsza. Plan dla jednego użytkownika będzie kosztował w przeliczeniu na walutę Stanów Zjednoczonych około 1,8 dolara, a pakiet rodzinny 3 dolary.

Trzeba przyznać zróżnicowanie cenowe usługi Apple Music jest bardzo wysokie, lecz widać firma stara się dopasować jej cenę do warunków panujących w danym kraju tak aby ilość użytkowników wzrastała. Patrząc przyszłościowo i testując usługę Apple Music na pewno będzie ona jedną z najpopularniejszych na świecie i miejmy nadzieję, że będzie się prężnie rozwijać.

[source name=iMore url=http://www.imore.com/apple-music-costs-just-120-18-month-india-family-plan-190-3]

To Top