Informacje i nowości

Następną rzeczą po Apple Music będzie streaming TV?

Nie dawno firma Apple zaprezentowała swoją nową usługę która jest Apple Music. Dla wielu świetne rozwiązaniem chociaż znajdą się i tacy którzy je skrytykują.

Jak podają źródła Apple pracuje teraz nad kolejną nowym rozwiązaniem, tym razem chcą uderzyć w rynek TV, czyli streaming kanałów telewizyjnych, a wprowadzenie tej usługi na pewno odczuliby dostawcy telewizji kablowych. Oczywiście korzystając z Apple TV możemy przeglądać kolekcje filmów wideo które można za drobną opłatą wypożyczyć, lecz brakuje do tego kanałów telewizyjnych. Na chwile obecną trwają rozmowy na wyższym szczeblu ze stacjami ABC, CBS, NBC oraz Fox w Stanach Zjednoczonych.

Niestety nie znamy jeszcze szczegółów jak dokładnie będzie funkcjonować ta usługa i czy będzie ona powiązana z nową odsłoną urządzenia Apple TV. Opłata miesięczna ma wynosić od 10 do 40 dolarów i prawdopodobnie będzie uzależnione ilością oferowanych kanałów, a o ile na prawdę wejdzie do sprzedaży to na pewno początkowo będzie ograniczona tylko na teren USA i z biegiem czasu systematycznie będą dołączać kolejne kraje.

Jak uważacie firma Apple powinna wchodzić na rynek TV?

[source name=”the Verge” url=http://www.theverge.com/2015/7/14/8959603/apple-tv-streaming-app-new-york-post-report]

To Top