System iOS

Beta iOS 9 i problemy testujących użytkowników

iOS 9 beta-testerzy naprawiają potknięcia

Apple pozwalając na wcześniejsze użytkowanie iOS9 może dopracować najmniejsze szczegóły. Pomocni okazują się beta-testerzy. Chętni użytkownicy z całego świata odnotowują błędy i zgłaszają je Apple, czasem jednak całkowicie nieświadomi szkodzą deweloperom.

Przykładowo w App Store mogliśmy wyrazić opinie na temat aplikacji. Ta możliwość w iOS 9 została zablokowana. Apple nie chce obarczać niepochlebnymi opiniami środowisk deweloperskich, gdyż niektóre z programów mogą działać niestabilnie na nowym systemie. 

reviewsnotavailable-800x429

Gdy oprogramowanie w wersji beta jest dostępne dla wszystkich, niektórzy klienci obwiniali deweloperów niezależnych aplikacji za awarie w wersji beta iOS 9, doprowadzało to do wielu negatywnych opinii w App Store, jednak programiści aplikacji właściwie wypuszczają dopracowane aplikacje dla działającego obecnie systemu iOS 8. Teraz funkcja opinii w App Store została zablokowana, a bogu ducha winni deweloperzy nie dostają „po głowach” od mało świadomych użytkowników. 

[source name=Macrumors url=http://www.macrumors.com/2015/07/22/ios-9-beta-app-store-reviews-disabled/]

 

To Top