Informacje i nowości

iOS 8 już na 85% obsługiwanych urządzeń

iOS 8

System iOS jest jednym z najbardziej zaawansowanych systemów dla urządzeń mobilnych na świecie. W prawdzie numeracja 8 nie wprowadza dużych zmian wizualnych w interfejsie (takie zobaczyliśmy we wcześniejszej wersji oznaczonej numerem 7) lecz wprowadza dużo usprawnień i dodatkowych funkcji których głównym celem było usprawnienie pracy wśród użytkowników sprzętów Apple.

Na chwile obecną najnowszy system iOS 8 jest zainstalowany na 85% obsługiwanych urządzeń co jest spowodowane głównie ostatnią aktualizacją do wersji systemu iOS w wersji 8.4 która wprowadziła wyczekiwaną przez użytkowników usługę Apple Music, którą firma zaprezentowała na konferencji WWDC 15 na początku czerwca.

 

iOS 8 - adopcja systemu

Jak możemy zauważyć pozostałe 12% to urządzenia pod kontrolą systemu iOS 7 i wcześniejszych wersji systemu zajmują 2%. Sam iOS 7 pewnie jest zainstalowany na dużej ilości urządzeń: iPhone 4S oraz iPad 2 na których działa płynniej niż na iOS 8. Chociaż swoją drogą ciekawi mnie jak najnowszy system, który ujrzymy jesienią będzie działał na tych starszych sprzętach które o dziwo dostały jeszcze jego wsparcie.

A wy które wersje systemu macie zainstalowane na swoich urządzeniach?

[source name=iPhoneHacks url=http://www.iphonehacks.com/2015/07/ios-8-adoption-at-85-in-apples-latest-figures.html?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+iphonehacks+%28iPhone+Hacks%29]

To Top