Sprzęt Apple i akcesoria

Ciekawe triki z Apple Watch – Część 1

Apple Watch nie jest dostępny jeszcze w Polsce, lecz jest paru szczęśliwców, w tym czytelników naszego portalu, i to dla nich postanowiliśmy napisać tę serię ciekawych trików z Apple Watch. Zaczynamy!

Szybki powrót do ostatniej aplikacji

To się przydaje gdy np. wykonujemy trening z zegarkiem. Być może chcemy szybko zobaczyć pierścienie aktywności i powrócić do treningu. Co należy zrobić? Wystarczy odpalić obie aplikacje manualnie. Wtedy możemy wygodnie się przełączać miedzy zadaniami. Wystarczy dwukrotnie kliknąć Cyfrową Koronę. Po wykonaniu tego zostaniemy przełączeni do ostatnio otwartej apki bez wchodzenia do Menu.

Gdzie jest iPhone?! Watch wie.

Może się nam zdarzyć, że zapomnimy gdzie „posialiśmy” iPhone’a. Czasem może idealnie „zlać się” z otoczeniem. Wiemy, że gdzieś jest, ale go nie widzimy. Watch może nam pomóc w poszukiwaniach, jeżeli iPhone jest wystarczająco blisko (spokojnie, zegarek nie traci tak szybko połączenia z iPhonem, raz zdarzyło mi się, że iPhone był na drugim końcu domu, a Watch spokojnie łapał z nim kontakt). Wystarczy tylko, że udamy się do Glances i wejdziemy w kartę ustawień. Następnie wystarczy kliknąć przycisk na samym dole. iPhone zacznie dzwonić dokładnie tym samym dźwiękiem, co tym wydawanym przez Znajdź mój iPhone. Dodatkowo, kiedy przytrzymamy ten przycisk, iPhone nie dość, że zadzwoni, to zacznie sygnalizować położenie swoją diodą LED przy aparacie, co jest naprawdę przydatne w nocy.

Screenshot!

Może ktoś się zastanawiał jak robić screenshoty na zegarku? Jest to bardzo proste. Wystarczy kliknąć jednocześnie Cyfrową Koronę i przycisk boczny. Screenshot zostanie zasygnalizowany charakterystycznym podświetleniem ekranu, dźwiękiem, a nawet wibracją zegarka! Screenshot zostanie zapisany w galerii iPhone’a.

Wymuszanie zamknięcia aplikacji

Czasem może się zdarzyć że aplikacja przestanie odpowiadać i nie będziemy w stanie zamknąć jej po normalnemu. Można wtedy wymusić jej zamknięcie poprzez ten sposób. Przytrzymaj przycisk boczny dopóki nie zauważysz ekranu wyłączania zegarka. Po pojawieniu się tego ekranu przytrzymaj jeszcze raz przycisk boczny. Ekran wyłączanie zniknie i zamknięta zostanie również apka.

watch close

To Top