Naszymi oczami

Całe życie w „chmurze” – cz. IV

Jest to czteroczęściowy cykl artykułów mający na celu zachęcić Was, do korzystania z najnowszych technologii, a także pokazać, że w wielu sytuacjach poradzimy sobie bez kabli, których albo nie chcemy (tak jak ja) albo zostawiliśmy np. w domu.

Ostatni etap, totalny detoks od kabli.

[list_style class=”bookmark” ]

  • iCloud – wiele aplikacji synchronizuje swoje dane za pomocą „chmury” od Apple, wszystko to sprawia, że nasze dokumenty automatycznie uaktualniają się na wszystkich naszych urządzeniach.
  • Kopia zapasowa iCloud – świetna rzecz, dzięki której archiwizacja tworzona jest kiedy urządzenie znajdzie się w zasięgu sieci Wi-Fi i równocześnie podłączone będzie do prądu. Czy to Mac, czy iPhone, wszystkie kopie wykonywane są automatycznie, użytkownik nie musi mieć o nich pojęcia. Ale na pewno doceni to świetne rozwiązanie w razie utraty czy awarii sprzętu.
  • AirDrop – mając włączone Wi-Fi i włączony bluetooth na urządzeniach od Apple, możemy szybko i sprawnie przesyłać wszelkiego rodzaju pliki po między tymi urządzeniami.
  • App Store/Mac App Store – Sklepy internetowe, z których możemy pobierać niesamowite oprogramowanie, bezpośrednio na telefonie, komputerze, a wszystkie zakupione przez nas rzeczy zapisywane są w „chmurce”, dzięki temu możemy pobrać je natychmiast jeśli tylko posiadamy dostęp do internetu.
  • AirPrint – Jeżeli drukarka obsługuje tę technologię, możemy śmiało drukować dokumenty, zdjęcia z poziomu różnych aplikacji systemu iOS i OS X bez użycia jakichkolwiek kabli. Jeżeli posiadacie starszą drukarkę, to nie martwcie się, wiem, że istnieją adaptery, zamieniające nasz sprzęt w nowoczesną bezprzewodową drukarkę 😉
  • Bluetooth – mamy bezprzewodowe klawiatury, myszki, słuchawki, po co nam kable?
  • Instant Hotspot – jeśli jesteś poza zasięgiem sieci Wi-Fi Twój iPad lub Mac może połączyć się ze znajdującym się niedaleko iPhone’m, który automatycznie uruchomi funkcję hotspotu.
  • Handoff – zaczynasz pisać na iPadzie? Kończysz na Macu, i na odwrót, możesz kontynuować dokładnie tam gdzie przerwałeś. Możesz wysyłać sms-y wprost z Twojego MacBook’a, a nawet wykonywać świetnej jakości połączenia głosowe.

[/list_style]

To wszystko w tym temacie z mojej strony. Myślę, że jedna wtyczka w MacBooku 12-calowym nie jest takim złym posunięciem. Osobiście nie zdecydowałbym się jeszcze na zakup tego modelu ponieważ instytucje (ludzie) nie są jeszcze przystosowane na funkcjonowanie w pełni bezprzewodowo, dlatego my musimy w tym pomóc i sami korzystać z osiągnięć nauki, popychając resztę świata do przodu.

Zapraszam Ciebie do zapoznania się z poprzednimi artykułami z cyklu:

Całe życie w „chmurze” – cz. I

Całe życie w „chmurze” – cz. II

Całe życie w „chmurze” – cz. III

To Top