Sprzęt Apple i akcesoria

Apple Watch – czy warto kupić?

Apple Watch

Może niektórzy z Was stoją przed takim dylematem: Czy kupić tego całego Apple Watch’a, czy nie? Ja używam swojego już dwa tygodnie i mam wyrobione zdanie na ten temat i mogę wam w tym artykule zasugerować i pomóc w tym dylemacie. Zapraszam do przeczytania.

Przede wszystkim zadaj sobie te pytanie:

Czego oczekuje od Smart Watcha?

To jest pytanie fundamentalne. Sprawdź, co oferuje Apple Watch i zadaj sobie pytanie: ile funkcji tego zegarka będę używać? Apple w swoim zegarku skupił się na kilku rzeczach: Funkcji pokazywania czasu, treningu, komunikacji międzyludzkiej i przesyłaniu powiadomień z iPhone’a na nadgarstek. Napewno będziesz chciał używać pokazywania czasu i przesyłania powiadomień, jeżeli na tym twoja lista się kończy, to ja bym się jednak zastanowił czy nie wziąć czegoś innego, tańszego, np. Cogito Classic czy Moto 360.

Większość Smart Zegarków oferuje podobne funkcje. Czy faktycznie potrzebuje tylko Apple Watch’a? A może coś innego?

Większość zegarków na dzisiejszym rynku oferuje podobne funkcje: Pokazywanie czasu, przesyłanie powiadomień, monitorowanie aktywności i treningów, info o połączeniach itd. Zastanów się czy jesteś na tyle wielkim Fanboy’em Apple by specjalnie jechać do Apple Store by sobie takiego sprawić lub kupić po cenie droższej na allegro. Jeżeli już chcesz mieć Smart Watcha a nie chcesz przepłacać, to zainwestuj jednak we wcześniej wymienione Cogito Classic, Moto 360 i inne, jeżeli zależy ci tylko na monitorowaniu aktywności fizycznej to dobrym pomysłem może być Xiaomi Mi Band, czyli bransoleta ze specjalnym chipem, który mierzy twoją aktywność, której dane lecą do dedykowanej plikacji dla tej bransolety, a tam z kolei do aplikacji Zdrowie, czyli podobnie jak Apple Watch.

Mam nadzieję że pomogłem Wam rozwiązać ów dylemat. Pochwalcie sie, jaki smart zegarek czy przyrząd do pomiaru aktywności posiadacie, zapraszamy do dyskusji!

To Top